Chceme spolupracovať s klubmi v našom meste, ktoré budú mať záujem a navzájom si pomáhať, načrtol tréner Tomáš Lupták

Aká bola sezóna z Vášho pohľadu?

Sezónu hodnotím ako priemernú. V niektorých prípadoch to bolo výborné, v iných zas nie. Čo sa týka výsledkov, to nechcem vôbec riešiť, nakoľko sme minulú sezónu nemali žiadny mládežnícky tím, ale iba žiacke a tam idú výsledky bokom. Či vyhráš alebo prehráš, je to jedno, v prvom rade ide o tréningový proces ako taký a ten sme mali nadpriemerný. Horšie to bolo s dochádzkou na tréningy, hlavne tie mimo ľadu. Aj keď rodičom stále vysvetľujeme, že v prípravkárskych a žiackych kategóriách to nie je len o hokeji. Stále sa trápime s počtami, hlavne v starších kategóriách, ale ani dolu v prípravke to nie je ešte tak, ako by sme si predstavovali.

Každý ambiciózny človek a zvlášť športovec si kladie určité ciele. Čo sa Vám podarilo naplniť?

Nemali sme žiadne veľké ciele na začiatku. V prvom rade je stabilizovanie žiackeho hokeja v klube. Ďalším cieľom bolo zvýšenie počtu detí v prípravke. Tieto dva ciele sa nám podarilo splniť, ale nie na 100%. Čo sa týka výsledkov, tam sme vôbec nemali žiadne ambície. Do súťaží sme vstupovali s tým, že chceme do každého zápasu vstúpiť s myšlienkou, že ideme vyhrať. To sa niekedy podarilo, niekedy naopak nie a veľkým prekvapením bolo vystúpenie starších žiakov, ktorí svoju stredoslovenskú časť vyhrali, a tak uspela v silnej konkurencii, čo je niečo, čo sa nám v klube ešte nikdy nepodarilo a za čo im patrí gratulácia.

Ako dopadla uplynulá sezóna? Ste spokojný?

Odpoveď nájdete pri prvej otázke.

Môžete pred začiatkom letnej prípravy prezradiť nejaké novinky?

Asi najväčšou bude to, že chceme začať budovať hokej aj v mládežníckych kategóriách a tou prvou, ktorú otvoríme, bude družstvo kadetov. Chceme to hlavne preto, aby naši hráči nemuseli cestovať za hokejom do iných miest, nakoľko vieme, aké je to náročné pre hráčov samotných a samozrejme aj pre rodičov. Druhou takou novinkou, ktorá je ešte v štádiu riešenia, ale chceme spraviť všetko preto, aby sme vytvorili „A“ mužstvo, a to z jediného dôvodu, aby naši najmenší mali svoje vzory, svoje idoly, s ktorými sa môžu aj osobne stretávať na jednom zimnom štadióne, aby mali motiváciu priamo pred očami.

Môžete prezradiť aj ciele do novej sezóny?

Nakoľko ciele z minulej sezóny neboli splnené na 100%, tak zostávajú tie isté, to znamená stabilizovať žiacky hokej a zvýšiť základňu v prípravke. Mojím osobným prianím by bolo, keby sme mali v prípravke aspoň 30 detí v ročníku, čo je veľmi odvážny cieľ, ale budeme na ňom všetci v klube pracovať. Cieľ, ktorý si dávame každý rok je, aby bol tréningový proces viac a viac kvalitnejší. Ako som už vyššie spomínal, v žiakoch a v prípravke to nie je len o hokeji, ale o všestrannej pohybovej kultúre, preto chceme, aby bol tréningový proces v prvom rade pestrý. V prípade, že sa chlapec rozhodne pre iný šport a príde do nového klubu, cudzí tréner môže povedať, že chlapec je vynikajúci po pohybovej stránke, zistí, kde trénoval a on mu povie v MHK Dolný Kubín. Chceme spolupracovať s klubmi v našom meste, ktoré budú mať záujem a navzájom si pomáhať, či už v náborových činnostiach alebo tréningovom procese, veď ide všetkým o to, aby sme deti pritiahli k športu. Cieľom by malo byť na prvom mieste aj zdravie nášho zverenca, preto ak vidíme nejaký problém, treba ho konzultovať s odborníkmi, ktorí sa tomu rozumejú viac ako my. V neposlednom rade by malo byť cieľom vzdelanie našich chalanov, ktoré je určite dôležitejšie ako šport. Chceme byť klubom, ktorý vytvára komplexnú osobnosť a nerozvíja ho len v jednom smere.