Hodnotenie sezóny 2018/2019 Starší žiaci

Družstvo Starší žiaci v sezóne 2018/2019:

Hlavný tréner: František Duda

Asistent trénera: Ivan Hricko

Vedúci družstva: Ivan Čellár

 

Brankári: Prádel Michal

Hráči: Katreniak Ján, Havlík Mathias, Turoň Denis, Hrkel Vladimír, Meravý Jakub, Rosinský Ivan, Kreutz Adam, Bečka Samuel, Pavlák Sebastián, Vráb Filip, Havko Dalibor, Cengelová Nina, Urban Igor, Hubočan Marcus, Mikuš Ľubomír, Čellár Matúš, Brtoš Adam

 

Starší žiaci odohrali v sezóne 2018/2019 I. ligu starších žiakov spolu s družstvami: HC 05 Banská Bystrica, MŠK Púchov, MsHKM Žilina, HKM Zvolen - mládež, HK 95 Považská Bystrica, MHA Martin, HC Lučenec, HK Brezno, HT MHK 32 Liptoský Mikuláš 

S každým tímom v regióne stred sme sa stretli 4x (2x doma, 2x vonku) dokopy sme odohrali 36 stretnutí. V našej súťaži sme odohrali veľmi veľa vyrovnaných stretnutí s mužstvami, ktorých A-mužstvo pôsobia v slovenskej extralige. Dokonca sa nám podarilo umiestniť sa po 36. odohraných zápasoch na prvom mieste a vyhrať I. ligu starších žiakov - región stred. Aj preto musíme vyjadriť obrovskú spokojnosť s prístupom celého tímu počas celej sezóny. 

Okrem dlhodobej súťaže sme sa zúčastnili aj predvianočného turnaja vo Valašskom Meziřičí, kde sme získali veľmi veľa skúseností, pretože sme mali na turnaji suverénne najmladší káder a zmerali sme si sily aj s hráčmi, ktorí pravidelne nastupujú vo veľmi kvalitnej dorasteneckej českej extralige. Aj napriek týmto faktorom sme dokázali s tímami uhrať vyrovnanú partiu a určite aj potrápiť o niečo skúsenejších hráčov. 

Asistent trénera Ivan Hricko:

Do sezóny sme vstupovali bez očakávaní. Mali sme interné ciele, ktoré sme chceli splniť, ale na výsledky sme príliš netlačili. Chcel by som vyzdvihnúť kolektív, ktorý si chlapci a Ninka vytvorili medzi sebou, pretože takéto niečo som už dlho nevidel. Postupne sme počas sezóny začali väčšinu zápasov vyhrávať s viac než dobrými výkonmi, čo by som pripísal hlavne sile kolektívu. Stávalo sa pravidlom, že chlapci a Ninka sa dokázali vo veľa prípadoch zomknúť a premeniť sa na jedného hráča na ľade, čo je veľmi dôležité. Teší ma, že lídri tímu pracovali presne tak, ako sa od nich očakávalo a postupne zapracovali medzi seba každého jedného hráča. Chválou netreba šetriť aj keď sa spomenú tréningy počas celej sezóny, pretože všetci hráči sa snažili pristupovať k jednotlivým tréningom zodpovedne a na 100%. V neposlednom rade by som chcel poďakovať hlavnému trénerovi Františkovi Dudovi za odovzdané skúsenosti, vedmosti a srdiečko, ktoré denno denne odovzdával svojím zverencom tak, ako by to boli jeho vlastné deti, vedúcemu mužstva za celosezónnu pomoc a organizáciu a takisto aj rodičom za pomoc a neúnavné povbudzovanie a hnanie vpred našich chlapcov a Ninku. 

 

 ĎAKUJEMEEE!!!