HOKEJOVÍ VÍKEND 11.1. a 12.1.

Hokejový víkend 11.1. a 12.1. bol plný zápasov. Do boja zasiahli všetky kategórie od A - mužstva až po predprívka. Jediná prípravka mala voľno. Muži sa predstavili v ďalekej Bratislave, kadeti hostili Liptovský Mikuláš a cestovali na východ republiky do Košíc. Šiestaci a piataci hostili baranov z Banskej Bystrice, siedmaci sa predstavili v Brezne a tretiaci si zahrali na domácom turnaji s Martinom.

Prinášame Vám prehľad a reporty z jednotlivých zápasov:

A – mužstvo

HC Bratislava – MHK Dolný Kubín 9:7 (3:2, 2:3, 4:2)

Góly: Hricko (Hančiak), Michalica (Hančiak), Šeliga Juraj (Záň), Michalica (Šeliga Ján, Hricko), Sitek (Hricko), Polerecký, Polerecký (Lupták Jakub, Lupták Tomáš)

Zostava: Bachan – Jendroľ, Okoličáni, Záň, Šugár, Šeliga Juraj – Šeliga Ján, Sluka, Hančiak, Hricko, Michalica – Lupták J., Polerecký, Jonák, Lupták, Sitek

Kadeti

MHK Dolný Kubín – HT 32 MHK Liptovský Mikuláš 3:9 (0:3, 1:2, 2:4)

Góly: Mikušák (Mikuš, Bečka), Mikuš (Cengelová), Mikuš (Cengelová)

Zostava: Čierňava – Havlík, Brtoš, Mikuš, Čellár, Cengelová – Meravý, Katreniak, Bečka, Vráb, Mikušák – Rosinský

Tréner Marek Huba: Mali sme dobrý vstup do zápasu, za stavu 0:0 sme si vypracovali čisté šance, ktoré sme nepremenili a súper to potrestal keď po našich hrubých chybách v obrannom pásme strelil 3 góly a dostal sa na koňa a hral si v pohodičke do konca zápasu.Musím vyzdvihnúť dravosť Ľuba Mikuša, škoda, že takých útočníkov nemáme viac. Na druhej strane druhý útok dostal 7 gólov a žiadny nedal čiže aj to bolo rozhodujúce.

Liba Academy 11 Košice – MHK Dolný Kubín 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)

Góly: Čellár (Bečka), Čellár (Cengelová, Mikuš), Mikuš (Bečka)

Zostava: Čierňava – Havlík, Kašša, Mikuš, Čellár, Cengelová – Meravý, Katreniak, Bečka, Vráb, Mikušák – Rosinský, Brtoš

Tréner Marek Huba: Opäť sme nezvládli prvú tretinu, ktorú sme prehrali 3:0. To bolo asi rozhodujúce. Možno za to môže neskorý príchod keď sme sa zdržali na ceste. Od druhej tretiny sme hrali so súperom vyrovnanú partiu a paradoxne vždy keď sme súpera zatlačili do jeho tretiny tak sme z protiútoku dostali gól. Súper mal jeden útok, ktorý bol rozdielový. Treba nám ale začať premieňať šance, ktoré si myslím, že sme opäť mali v zápase dosť a pod tlakom sa nezbavovať pukov pretože sa tým dostávame zbytočne pod tlak a stojí nás to veľa síl pri bránení. Hokej je predovšetkým o pozornej defenzíve a dookola robíme stále tie isté chyby.

7.HT

Brezno vs. Dolný Kubín 6:6 (3:2, 1:0, 2:4)

Góly: Hubočan 6x

Zostava: Hojo Oliver – Bošanský, Hrkel, Sekereš, Hubočan, Dibdiak – Hojo Samuel, Kubačka, Kuzman, Havko, Flajs - Kručinský

Tréner Tomáš Lupták: Prvý zápas v novom roku sme výsledkovo uhrali dobre ale herný prejav nebol vôbec presvedčivý. Podarilo sa nám zrealizovať pár krát aj to čo trénujeme ale znova sa opakujú rovnaké chyby hlavne čo sa týka prihrávky a uvoľnovania sa. Mohli by sme zápas nazvať aj Brezno vs. Markus Hubočan ktorý je našim rozdielovým hráčom za čo mu môže zvyšok kolektívu zložiť klobúčik a poďakovať. Pridali sa k nemu herne len ďalší traja alebo štyria hráči čo je veľmi málo. Za predvedenú hru zverencom ďakujem a prajem veľa síl do ďalšej tvrdej práce.

6.HT

MHK Dolný Kubín - HC 05 Banská Bystrica 11:1 (2:0, 7:0, 2:1)

Zostava: Buzák – Masláková, Franek, Orolím, Foltin, Mikuš – Svýba, Kubek, Dráb, Plichta Alex, Vencel

Tréner Ivan Hricko: Po dlhej pauze sme mali pred sebou ďalší zápas. Chlapci sa rozbiehali o niečo pomalšie, bolo poznať, že sme dlhšie neboli na ľade a nemali sme zápasovú prax. Po prvej tretine sme si povedali nejaké veci, v ktorých sa chceme v ďalšom priebehu zápasu zlepšiť. Som veľmi rád, že ma chlapci a Biba pochopili, pretože v druhej tretine sme hrali presne tak, ako sa učíme na tréningoch. Druhá tretina v tomto zápase patrila medzi najlepšie počas celej sezóny. Po druhej tretine bol výsledok 9:0 a je veľmi ťažké za tohoto stavu hráčov namotivovať k nepovolení z pôvodného výkonu. Všetkým hráčom k výhre gratulujem a ďakujem za výborný výkon.

5.HT

MHK Dolný Kubín – HC 05 Banská Bystrica (2:2, 0:2, 2:3)

Zostava: Lucka Gašparíkova,Jojo Vonšák,Benjamín Bečka, Martin Svorada, Timo Bečka, Ninka Čellárová,Dori Kubáňová, Lukáš Gašparík, Tibor Červeň, Marek Grobarčík, Marek Dudáš, Dávid Vozatár, Filip Vido , Jakub Hatala

Tréner Milan Jonák: Po dlhej odmlke k nám zavítal tím Banskej Bystrice.Zápas sme začali výborne a na začiatku sme sa ujali vedenia 2:0.Súper do konca tretiny vyrovnal a v druhej tretine po zbytočných chybách odskočil a vedenie si postrážil do konca zápasu.S celkovým výkonom a predvedenou hrou ,ale môžem byť veľmi spokojný.

3.HPP

Tréner Tomáš Lupták: V nedeľu 12.1.2020 si naši tretiaci zmerali sily z rovesníkmi z Martina v ďalšom z povinných turnajov. Všetky zápasy ktoré sme odohrali boli herne vyrované čo nás veľmi teší. Chalani hrali z radosťou a úsmevom na tvári aj keď pár gólov sme mohli pridať naviac. Pozitívom bolo aj to že sme vytiahli v treťom ročníku druhého brankára a tak sa tretiaci začinajú podobať naozajstnému hokejovému mužstvu. Ďakujeme našim súperom za predvedenú hru a tešíme sa na ďalší turnaj