HOKEJOVÝ TÝŽDEŇ: A - mužstvo malo pred play off zápasom o 3.miesto voľno, Kadeti s dvojzápasom, v hre aj žiaci, prípravka na turnaji na domácej pôde

Druhý februárový týždeň sa niesol v znamení hokeja. Do hry zasiahli kadeti, ktorí sa vo štvrtok predstavili v Mikuláši ale zápas im totálne nevyšiel. Odčinili to v sobotu keď doma vysoko zdolali Bardejov. Vo svojich zápasoch sa v sobotu predstavili aj žiaci a v nedeľu na našom zimnom štadióne na turnaji SSP Energy tour aj mix našich štvrtákov a tretiakov. A - mužstvo malo voľno.

Pozrime si reporty z jednotlivých zápasov:

Kadeti

MHK Dolný Kubín - Mládež HC 46 Bardejov 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)

Góly: Mikušák, Mikušák (Meravý), Čellár (Cengelová, Havlík), Bečka (Katreniak), Čellár (Cengelová), Mikuš (Havlík)

Zostava: Čierňava - Havlík, Brtoš, Mikuš, Čellár, Cengelová - Meravý, Katreniak, Bečka, Vráb, Mikušák

Tréner Marek Huba: Do zápasu sme vstupovali so zámerom odčiniť zlý výkon a vysokú prehru zo štvrtka v Mikuláši čo si myslím, že sme aj od začiatku dokazovali. Mali sme lepší pohyb ako súper, dodržiavali sme systém, mali sme rýchli prístup k súperovi a boli sme silný na puku. A to rozhodlo. Škoda len viac nepremenených šancí, ktorých sme si vypracovali neúrekom. Gratulujem mužstvu k víťazstvu.

HT 32 MHK Liptovský Mikuláš - MHK Dolný Kubín 9:1 (4:0, 2:0, 3:1)

Gól: Mikuš (Cengelová)

Zostava: Čierňava - Havlík, Švaňa, Mikuš, Čellár, Cengelová - Krajčík, Katreniak, Bečka, Švaňa, Mikušák

Tréner Marek Huba: Súper nastúpil s dvoma päťkami ako my čo nám dávalo šancu uhrať dobrý výsledok. Opak bol ale pravdou, súper nás prevýšil vo všetkom a vyhral úplne zaslúžene. Tak ustráchane som ešte mužstvo hrať nevidel.

7.HT

MHK Dolný Kubín - HK 95 Považská Bystrica 3:7 (0:2, 1:3, 2:2)

Góly: Hubočan, Havko (Kuzman), Bošanský (Hubočan)

Zostava: Hojo Oliver - Bošanský, Hrkel, Hobočan, Sekereš, Kuzman - Hojo Samuel, Žáčik, Dibdak, Havko, Kručinský - Kubačka

6.HT

MŠK Púchov - MHK Dolný Kubín 1:6 (1:1, 0:2, 0:3)

Zostava: Buzák - Franek, Masláková, Svýba, Kubek, Vonšák - Foltín, Dráb, Vozatár, Gábor, Múčka, Vencel

Tréner Ivan Hricko: Do zápasu sme vstúpili vynikajúcim pohybom, prvých 5-6 minút sme boli jasne lepšie korčulujúci, kombinujúci tím, z čoho sme hneď ťažili a po peknej akcii sme otvorili skóre hneď v úvode. Potom ale nastalo uspokojenie a pohyb sa zhoršil. Do kabín sme šli za stavu 1:1 a povedali sme si, aby sme sa vrátili ku hre z úvodu. V druhej tretine sa nám to vcelku darilo, bol som s pohybom celkom spokojný, takisto s prácou v útočnej činnosti, naopak obranná hra v strednom pásme a v našom pásme bola z našej strany veľmi slabučká. Po druhej tretine sme si povedali, že so zápasom určite niečo chceme spraviť, ale hlavne urobiť si poriadok v našej obrannej tretine, keď sme my pod tlakom. To sa nám nepodarilo a z toho padali aj góly do našej siete. Budeme na tom celý týždeň pracovať, aby sme si vedeli "poupratovať" a mali poriadok v našej tretine. Súperovi k víťazstvu gratulujem.

5.HT

HC 05 Banská Bystrica - MHK Dolný Kubín 25:2 (7:0, 9:2, 9:0)

Zostava: Lucka Gašparíková,Maťo Kováč, Adam Plichta, , Timo Bečka , Rišo Polák, Filip Vido, Ninka Čellarová, Martin Svorada, Kubo Hatala, Luky Gašparík, Dori Kubáňová,Tibor Červeň

Tréner Milan Jonák: Jeden z najhorších výkonov v sezóne.Od úvodného buly sme boli herne nedisciplinovaný a bez záujmu.Súper z BB bol po všetkých stránkach lepší o niekoľko levelov.

4.HP a 3.HPP

Mix hráčov zo 4.HP a 3.HPP sa zúčastnilo na kvalitnom turnaji SSP Energy tour, ktorý organizovala na našom zimnom štadióne spoločnosť HDC Slovakia. Okrem samotného turnaja od samotného rána prebiehala diagnostika pohybu u detí v telocvični alebo prednášky pre rodičov. Po celodennom programe či výdatnom obede sa poobede konal samotný turnaj  za účasti našich detí, HT 32 MHK Liptovský Mikuláš, MHK Ružomberok, HC 05 Banská Bystrica, HK Brezno a HK Altis. Zahrali si kvalitné zápasy a získali kopec nových poznatkov či zážitkov.