HOKEJOVÝ VÍKEND: Kadeti s remízou, žiaci víťazne, prípravka odohrala domáci turnaj

Tento víkend zasiahli do bojov kadeti a niektoré žiacke družstvá a prípravka. Predprípravka, 5. HT a muži mali voľno. V Žiari sa konal zápas hviezd aj s účasťou našich hráčov, kadeti v sobotu do Spišskej Novej Vsi necestovali pre chorobu domácich, v nedeľu napriek prevahe nad súperom iba remizovali, 7.HT a 6.HT cestovala do Rimavskej Soboty a prípravka 4.HP odohrala turnaj na domácom ľade.

Prinášame Vám reporty z jednotlivých zápasov:

 

KADETI

MHK DOLNÝ KUBÍN – MŠKM TREBIŠOV 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)

Gól: Havlík (Čellár, Mikuš)

Zostava: Čierňava – Havlík, Krajčík, Mikuš, Čellár, Cengelová – Meravý, Katreniak, Bečka, Švaňa, Brtoš – Vráb, Rosinský

Tréner Marek Huba: Dnes si dovolím tvrdiť, že sme utrpeli remízu. Boli sme lepší ako súper, vypracovali sme viac čistých šancí len sme ich nepremenili a to nás stálo víťazstvo. Musíme ale popracovať, aby sme takticky dobre hrali celých 60 minút lebo aj dnes sme striedali dobré chvíľky so slabšími, aj gól sme dostali z nášho čistého puku. Ideme ďalej, ďalej budeme pracovať, aby sme boli lepší.

 

7. HT

HKM RIMAVSKÁ SOBOTA – MHK DOLNÝ KUBÍN 2:4 (2:0, 1:1, 0:3)

Góly: Dibdiak, Szabó, Hubočan, Flajs 

Zostava: Hojo Oliver – Hrkel, Žáčik, Hubočan, Sekereš, Flajs – Hojo Samuel, Bošanský, Kuzman, Dibdiak, Szabó

Tréner Tomáš Lupták: V Krátkom časom slede sme sa znovu stretli s rovesníkmi z Rimavskej Soboty. Minulý týždeň sme tam prehrali a preto sme im mali čo oplácať. Musím povedať že dve tretiny sme boli lepším tímom na ľade a to v prvej a tretej. V prvej sme síce súpera prestrieľali ale nepodarilo sa nám skórovať čo nám vôbec nepridávalo na psychike. Druhú tretinu sme síce podali najslabší výkon v zápase a súper nás vysoko prestrieľal ale podržal nás kvalitným výkonom brankár. V tretej sme si povedali že máme na to aby sme zápas otočili a naozaj sa tak aj stalo kedy sme hrali veľmi dobre a nie len jeden alebo dvaja hráči ale celý tím hral ako jeden dobre namazaný stroj. Chalani ukázali charakter a presvedčili sa o tom že keď sa chce všetko sa dá. Som rád za výhru ale aj za to že sa strelecky presadilo viac chalanov. Chalanom gratulujem a prajem veľa síl do ďalšej práce. 

 

6.HT

HKM Rimavská Sobota - MHK Dolný Kubín 5:6 (1:2, 2:4, 2:0)

Zostava: Buzák – Masláková, Franek, Orolím, Foltín, Mikuš – Bečka Benjamín, Svýba, Plichta Alex, Jadroň, Múčka – Vencel, Vonšák

Tréner Ivan Hricko: Do ďalekej Rimavskej Soboty sme cestovali vo veľmi oklieštenej zostave pre zdravotné problémy niektorých hráčov. Popravde som šiel do tohto zápasu bez očakávaní a zároveň so zvedavosťou, ako sa adaptujú mladí hráči, ktorí nastúpili proti značne starším chalanom. V prvej tretine sme začali podľa očakávania ustráchane s nízkou kombináciou a často sme sa zbytočne zbavovali pukov. Takisto sa nám nedarilo vyhrávať ani osobné súboje, čo ale pripisujem prílišnému rešpektu. Po oťukaní po prvej tretine sme nastúpili oveľa sebavedomejšie, istejšie. Začali sme lepšie korčuľovať, kombinovať, tlačiť sa do brány a ovocie sa dostavilo. Začali sme sa HRAŤ hokej. Druhá tretina bola veľmi slušná. Tretiu tretinu nám došli baterky a výrazne sme zhoršili pohyb, čím sme sa dostávali pod tlak. Na konci to bola ozajstná dráma, ktorú sme ale zvládli v náš prospech. Celému kolektívu gratulujem k výhre a ďakujem za výkon. Nezúčastneným prajem skoré uzdravenie.

 

4.HP

4. HP odohrala miniligový turnaj v Dolnom Kubíne spolu s HT 32 MHK liptovský Mikuláš a Altis Orava

Zostava: Adrián Košťál, Martin Kováč, Riško Polák, Lukáš Gašparík, Marek Dudáš, Marek Grobarčík, Dori Kubáňová, Braňo Alakša, Maťko Janotík, Alex Škombár,Lula Luptáková, Maťko Jamriška , Tomáš Kampoš.

Tréner Milan Jonák: Nedeľa patrila opäť minilige .Na domácom štadióne sme privítali Liptovský Mikuláš a Altis Námestovo. Chlapci spolu s našimi babami dostali obrovskú dávku hokeja čo je v tejto kategórii veľmi dôležité. Veľkú pochvalu si zaslúžia naši traja tretiačikovia Tomáš Kampoš, Maťko Jamriška a Aďo Košťal.  Dúfam, že v podobných výkonoch budú pokračovať aj v ďalších zápasoch.