HOKEJOVÝ VÍKEND: Muži vyhrali v Senici, kadeti zakončili základnú časť, žiaci víťazne proti Považskej Bystrici

A – MUŽSTVO

HK 91 Senica – MHK Dolný Kubín 3:7 (1:1, 1:4, 1:2)

Góly: Jonák, Záň (Hricko, Hančiak), Jonák, Šugár (Sitek), Hančiak (Hricko, Záň), Okoličáni (Had, Jonák), Jonák (Michalica J.)

Zostava: Bachan – Lupták T., Okoličáni, Jonák, Had, Michalica J. – Šeliga, Sluka, Záň, Hricko, Hančiak – Telúch, Ladňák, Šugár, Bukna, Sitek

Asistent trénera Marek Huba: Aj do Senice sme cestovali s cieľom vyhrať. Vedeli sme, že Nás nečaká vôbec jednoduchý zápas a musíme zostať verný našej hre a nášmu štýlu a systému čo sa aj potvrdilo. Celý zápas sme udávali tempo hry, boli sme silný na puku, hrali sme dobre kombinačne čoho výsledkom bolo 7 strelených gólov. Dobre sme pracovali v obrane, súperovi sme toho moc nedovolili. Super tímový výkon a práca každého jedného hráča.

KADETI

MHK Ružomberok – MHK Dolný Kubín 9:0 (2:0, 3:0, 4:0)

Zostava: Čierňava – Havlík, Katreniak, Bečka, Čellár, Cengelová – Meravý, Krajčík, Urban, Švaňa, Mikušák – Rosinský, Brtoš

Tréner Marek Huba: Do zápasu sme nastupovali s cieľom potrápiť súpera čo si myslím, že sa nám aj darilo 37 minút aj keď bolo 2:0. Potom sme ale nepochopiteľne spravili 3 hrubé chyby a za 3 minúty inkasovali 3 góly a bolo po zápase. 3.tretina sa už len dohrávala. Sami hráči si musia uvedomiť ako majú  pristupovať k svojim povinnostiam.

MHK Dolný Kubín – MsHKM Žilina 2:8 (0:3, 0:4, 2:1)

Góly: Cengelová (Havlík, Brtoš),  Kreutz (Čellár, Cengelová)

Zostava: Čierňava – Havlík, Katreniak, Kreutz, Čellár, Cengelová – Meravý, Krajčík, Bečka, Švaňa, Mikušák – Kašša, Rosinský, Brtoš, Brtoš

Tréner Marek Huba: Pred zápasom sme hráčov a Ninu nabádali, že hráme posledný zápas v prvej časti a nech si ho užijú. Nám už o nič nešlo, Žilina ale musela vyhrať čo potvrdzovala aj na ihrisku a 1. Tretinu jasne ovládla. V druhej tretine sme pridali na korčuĺovaní, hráči začali robiť čo sme od nich chceli a až do zvyšku zápasu sa dalo na hr pozerať. No stále je pred nami kopec roboty a veľa vecí na ktorých musíme popracovať, aby sme sa zlepšili.

7.HT

MHK Dolný Kubín vs. HK 95 Považská Bystrica    3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: Havko, Hubočan, Mikuš

Zostava: Prádel – Hojo Samuel, Hrkel, Bošanský, Žáčik – Mikuš, Havko, Hubočan – Flajs, Sekereš, Dibdiak – Szabo, Kuzman, Kubačka

Tréner Tomáš Lupták: V prvej tretine sme hrali to čo sme chceli a tak sme po prestrieľaní súpera zaslúžene viedli 2:0, počas prestávky sme si povedali že nám treba zlepšiť pár detailov a bude to kľudný zápas. Stalo sa úplne niečo iné nehrali sme vôbec to čo v prvej tretine mysleli sme si že víťazstvo príde k nám samé. podržal nás výkon brankára a do konca zápasu sa nám podarilo dať ešte jeden gól a tak sme si pripísali prvé víťazstvo v sezóne. Niekedy sú aj takéto zápasy kde herný prejav nie je dobrý ale výsledok áno. Treba si na to dať pozor a hrať stále svoju hru. Chalanom gratulujem k výhre.

6.HT

HK ´95 Považská Bystrica - MHK Dolný Kubín 7:2 (4:1, 0:0, 3:1)

Zostava: Buzák - Masláková, Kubek, Gábor, Svýba - Mikuš, Plichta, Foltin, Orolím, Dráb, Múčka, Vencel

Tréner Ivan Hricko: Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane a hneď v prvej minúte sme inkasovali gól, po prvej tretine, ktorá z nášho pohľadu nebola dobrá sme si povedali nejaké veci v šatni a do druhej tretine sme nastúpili v úplne inom svetle. Dobrým pohybom sme si vytvorili mnoho šancí a zase sa musím pristaviť pri našej "obohranej pesničke" nepremenených šancí, pretože v druhej tretine ich bolo neskutočne veľa. V tretej tretine sme poľavili z dobrého pohybu a súper to potrestal 3x do našej siete. Dovolím si tvrdiť, že v druhej tretine sme mohli pokojne zápas zlomiť na našu stranu, opäť a stále musíme poriadne pracovať na premieňaní gólových šancí.

5.HT

MHK Dolný Kubín – HK 95 Považská Bystrica 7:5 (2:2, 2:2, 3:1)

Zostava: Lucka Gašparíková, Timo Bečka, Martin Svorada,Ninka Čellárová, Dori Kubáňová,Jojo Vonšák,Tomáš Jadroň, David Vozatár, Adam Plichta, Tibor Červeň, Luky Gašparík, Maťo Kováč, Marek Dudáš, Kubo Hatala, Marek Grobarčík a Rišo Polák.

Tréner Milan Jonák: V boji o 4.miesto v tabuľke sme v stredu privítali Považskú Bystricu.Zápas bol ako na hojdačke . Inkasovali sme , ale za pár minút sme už viedli.Súper sa nevzdával a držal krok až do tretej tretiny. Za vyrovnaného stavu nás v bráne podržala výborne chytajúca Lucka Gašparíkova a v závere sme súperovi odskočili na rozdiel dvoch gólov.Zápas sme už udržali a vybojovali si 4.miesto v tabuľke.