HOKEJOVÝ VÍKEND: A - mužstvo pred play off víťazne, nadeľovali aj kadeti, do bránky 5.HT musel pre choroby hráč

Víkend 11.1. a 12.1. bol plný hokeja. Do hry Nám zasiahli všetci okrem predprípraviek. A - mužstvo sa pred play off naladilo víťazne, kadeti vysoko zdolali HC Bulls, siedmaci odohrali 2 ťažké zápasy, šiestaci rozhodli zápas s Dubnicou v poslednej 10 - minútovke. 2 ťažké zápasy odohrali aj piataci v sobotu v Mikuláši a hlavne v nedeľu v Martine kde pri viacerích chorobách nastúpili len s 10 korčuliarmi z čoho boli len 4 piataci a v bránke dokonca s útočníkom Tomášom Jadroňom, ktorý sa ako správny kapitán nezľakol tejto neľahkej úlohy a snažil sa ako najlepšie vedel. Po novom roku zasiahla prvý krát do hry aj naša prípravka 4.HP keď sa predstavila na turnaji v Žiline.

Pozrite si prehľad jednotlivých zápasov:

A – MUŽSTVO

MHK DOLNÝ KUBÍN – HK 91 SENICA 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: Záň (lupták J., Lupták T.), Šeliga Juraj (Šugár, Polerecký)

Zostava: Bachan – Jendroľ, Polerecký, Záň, Šugár, Šeliga Juraj – Šeliga Ján, Sluka, Hančiak, Nátny, Michalica – Lupták J., Lupták T., Jonák, Bunka, Hricko – Ladňák, Okoličáni, Sitek, Maňúch

Asistent trénera Marek Huba:  Na play off sme sa chceli naladiť víťazne čo si myslím, že sme od začiatku aj potvrdzovali. Mali sme dobrý pohyb a od začiatku sme sa tlačili do bránky a do zakončenia o čom svedčí aj pomer striel 53:18. Opäť sme mali veľmi veľa striel a to čo nás zdobilo počas prvej časti sezóny akoby zmizlo. Veríme, že v play off sa nám strelecká pohodička vráti späť na hokejky a potrápime favorita na postup do 1.ligy Indiánov zo Žiaru.

KADETI

MHK DOLNÝ KUBÍN – HC BULLS VRANOV 11:1 (7:1, 1:0, 3:0)

Góly: Čellár (Mikuš, Cengelová), Mikuš (Čellár), Cengelová (Havlík), Mikuš (Cengelová, Čellár), Havlík (Vráb), Havlík, Čellár (Havlík), Mikušák (Vráb), Bečka (Mikušák, Vráb), Rosinský, Mikušák (Havlík, Mikuš)

Zostava:  Čierňava – Havlík, Brtoš, Mikuš, Čellár, Cengelová – Meravý, Katreniak, Bečka, Vráb, Mikušák – Rosinský

Tréner Marek Huba: Môžem hodnotiť len prvých 16 minút zápasu pretože len vtedy sa to podobalo na hokej a hrali sme to čo sa snažíme od začiatku sezóny. Korčuľovali sme, kombinovali, tlačili sa do bránky a dávali góly. Potom už to bola len frajerina, vozili sme puky, každý chcel dať gól a s hokejom to nemalo nič spoločné.

7.HT

MHK Dolný Kubín – HK 95 Považská Bystrica 5:8 (1:2, 1:3,3:3)

Góly: Hubočan 3x, Flajs 2x

Zostava: Hojo Oliver - Zostava: Hojo Oliver – Hrkel, Kubačka, Hubočan, Hauko, Flajs – Hojo Samuel, Dibdiak, Sekereš, Bošanský – Szabó, Kuzman, Kručinský,

Tréner Tomáš Lupták: Zápas ktorý bol väčšinu času v réžii hostí bol výsledkovo vyrovnaný vďaka dobrému výkonu brankára. Chalani ukázali že sa dá bojovať aj proti chalanom ktorý boli fyzicky na inej úrovni čo sa týka výšky a váhy. V tretej tretine sa nám dokonca podarilo dohnať trojgólové manko a vyrovnať zápas. v tejto fáze hry sme boli lepší a mali sme aj šancu na to aby sa ujali vedenia súperov brankár vytiahol zákrok zápasu. Z následného protiútoku sa potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš. chalani chceli zápas aspoň dorovnať a tak sme zadné vrátka nechali viac otvorené z čoho sme dostali ešte dva góly čo však nevadí lebo sa ukázal charakter tohto tímu.

HKM Rimavská Sobota – MHK Dolný Kubín 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)

Góly: Flajs, Havko, Hrkel

Zostava: Hojo Oliver – Hrkel, Kubačka, Hubočan, Hauko, Flajs – Hojo Samuel, Masláková, Dibdiak, Sekereš, Bošanský – Szabó, Kuzman, Kručinský, Foltin, Mikuš

Tréner Tomáš Lupták: Druhý zápas  v krátkom časovom slede kde chalani podali lepší výkon ako v sobotu. Športové šťastie sme si vyčerpali v sobotu a v nedeľu sa lepila na naše hokejky iba smola. Hra našich chalanov sa mi páčila lebo si dovolili s pukom menévrovať a nezbavovali sa ho zbytočne a tak často ako v iných zápasoch čo ma z tohto celého zápasu teší najviac. Druhá vec ktorá ma potešila je tá že konečne dávali góly aj iný chalani ako Markus. O týždeň v sobotu ideme do Rimavskej znova s tým že im chceme oplatiť prehru a spravíme preto všetko.

6.HT

MHK Dolný Kubín - MHK Dubnica 6:3 (0:0, 4:2, 2:1)

Zostava: Buzák - Masláková, Franek, Gábor, Svýba - Plichta, Mikuš, Foltin, Múčka, Orolim, Vencel

Tréner Ivan Hricko: Prvá tretina vyrovnaného zápasu bola veľmi slabá z našej strany, dovolím si tvrdiť, že jedna z najhorších počas celej sezóny. V kabíne sme si vysvetlili, že to ďalej takto nejde a že si predsa nejdeme robiť hanbu. V druhej tretine sa výkon o niečo zlepšil, ale aj tak zaostával za našimi reálnymi schopnosťami. Nakoniec sme ale dokázali streliť 4 góly po pekných kombináciách, ale nedokázali sme ubrániť súpera pri dvoch inkasovaných. Hrubé individuálne a taktické chyby musíme v čo najkratšom čase odstrániť a popracovať na nich. V tretej tretine náš výkon šiel opäť dole. Nevadí, hokej je aj o nevydarených zápasoch a slabších výkonoch. K výhre celému kolektívu gratulujem, na chybách budeme tvrdo pracovať počas celého týždňa.

5. HT

HT 32 MHK LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – MHK DOLNÝ KUBÍN 4:8 (1:5, 0:2, 3:1)

Zostava: Lucka Gašparíkova,Tomáš Jadroň,Jojo Vonšák,Benjamín Bečka,Ninka Čellárová,Dori Kubáňová,Lukáš Gašparík, Tibor Červeň, Marek Grobarčík, Marek Dudáš, Dávid Vozatár, Jakub Hatala,Martin Kováč.

Tréner Milan Jonák: V sobotu sme vycestovali do L. Mikuláša s cieľom odrať domácich o body. V prvej tretine sme splnili všetko to čo sme si povedali a zaslúžene sme viedli. Od polky zápasu prišlo z našej strany uspokojenie čo ma veľmi mrzí a súper nám strelil pár gólov. Cieľ sme ale splnili a odniesli sme si cenné body do tabuľky .

MHA MARTIN – MHK DOLNÝ KUBÍN 26:2 (5:0, 9:1, 12:1)

Zostava: Tomáš Jadroň,Jojo Vonšák,Benjamín Bečka,Ninka Čellárová,Dori Kubáňová,Lukáš Gašparík, Tibor Červeň, Marek Grobarčík, Marek Dudáš, Dávid Vozatár, Martin Kováč.

Tréner Milan Jonák: V Martine to už bolo o niečo horšie ako včera v L. Mikuláši.V zápase sme nemohli využiť našich brankárov a tak sa do bránky postavil ako správny kapitán a líder Tomino Jadroň. V jeho brankárskom debute zneškodnil 35 striel prvého celku v tabuľke!!!!! Pochvala patrí celému tímu za zvládnutú neľahkú situáciu.

4.HP

Prípravka si na turnaji v Žiline zmerala sily s domácimi vlkmi a súperom z Púchova.

Tréner Juraj Bachan:  Do Žiliny sme vycestovali v menšom počte o to viac si chalani a lucka zahrali. Odohrali sme 2 dobré zápasy kde sme boli vyrovnaným súperom. V poslednej tretine nám odišli sily čo je ale pochopiteľne. Som spokojný s prístupom a predvedenou hrou.