HOKEJOVÝ VÍKEND: A - mužstvu vianočné dresy šťastie nepriniesli, kadeti s ťažkým dvojzápasom, žiaci nastúpili do hry po 3 týždňovej prestávke

Cez víkend zasiahli do hry po vyše trojtýždňovej prestávke všetky mládežnícke kategórie, kadeti a aj muži. Prípravka mala voľno. Prinášame Vám report z jednotlivých zápasov. 

 

A – mužstvo

MHK DOLNÝ KUBÍN – HK ISKRA PARTIZÁNSKE 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Góly: Šeliga Ján (Hricko, Sluka)

Zostava: Bachan – Jeneroľ, Okoličáni, Jonák, Lupták T., Michalica – Šeliga Ján, Sluka, Šeliga Juraj, Hricko, Hančiak – Lupták J., Ladňák, Záň, Bukna, Had – Šugár, Gallo, Sitek

Asistent trénera Marek Huba: Do zápasu sme nastupovali s cieľom zvíťaziť čo si myslím, že sme od začiatku aj potvrdzovali pohybom na ľade. V prvej tretine sme spravili hrubé 2 chyby a súper ich potrestal. Od tejto doby sme do súpera búšili, ten sa len bránil a vyhadzoval puky. V tretej tretine nevime ako ale rozhodcovia videli našich šiestich hráčov na ľade za čo sme dostali 2 minúty a súper presilovku využil. Strelili sme gól, hrali sme power – play kde sme chceli vyrovnať no súper do prázdnej bránky spečatil skóre.  Zahodili sme kopec šancí, ktoré sme predtým v zápasoch premieňali. Trápime sa v koncovke, pomaly do 120 striel sme dali za dva zápasy len 2 góly a to je málo. Musíme sa z toho dostať sami, pripraviť sa na lídra súťaže Púchov a zaknihovať 3 body.

 

KADETI

MHK DOLNÝ KUBÍN – HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 0:8

Zostava: Čierňava – Havlík, Brtoš, Meravý, Katreniak – Kreutz, Čellár, Mikušák – Bečka, Vráb, Mikuš – Urban, Rosinský

Tréner Marek Huba: Spišskej sme boli vyrovnaným súperom aj keď sa to z pohľadu výsledku nezdá. Nechcem sa vyhovárať ale rozhodcovia Nás obrali o zápas, pretože fauly, ktoré odpískali faulami neboli a oslabenia Nám zobrali kopec síl, ktoré nám potom chýbali ku koncu zápasu. 

 

MŠKM TREBIŠOV MHK DOLNÝ KUBÍN 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)

Góly: Havlík (Čellár), Mikušák ( Bečka, Vráb), Brtoš (Čellár, Urban)

Zostava: Čierňava – Havlík, Katreniak, Brtoš, Meravý – Kreutz, Čellár, Urban – Mikušák, Vráb, Bečka

Tréner Marek Huba: Po ťažkom zápase v sobotu so Spišskou sme cestovali do Trebišova len na 2 päťky. Odohrali sme ale výborné stretnutie, najlepšie so všetkých. Dovolím si povedať, že za celý zápas sme urobili 4 chyby a dostali sme 4 góly. Súpera sme prestrieľali 25:38, čo svedčí o našej prevahe do odišli sme naprázdno. Chlapcom som aj tak podal ruky lebo sa absolútne nemajú za čo hanbiť, niekedy aj lepší prehrá.

 

7. HT

HK BREZNO – MHK DOLNÝ KUBÍN 14:7 (4:3, 4:1, 6:3)

Góly: Hubočan 6x, Kuzman

Zostava: Hojo Oliver, Kredatus – Hojo Samuel, Hrkel, Žáčik, Bošanský – Flajs, Sekereš, Hubočan – Kuzman, Szabó, Kubačka - Havko

Tréner Tomáš Lupták: Týmto zápasom sa začala druhá časť sezóny, ktorú sme bohužiaľ  vôbec nezačali dobre. Zápas ktorý bol viac menej vyrovnaný sa skončil debaklom. Chlapci neboli na zápas 100% koncentrovaný spravili sme veľa zbytočných individuálnych chýb ktoré súper trestal gólmi. Na zápas sme síce pricestovali s 11 korčuliarmi a 2 brankármi ale zápas skutočne hrali 4 najviac 5 chlapci ostatný boli len do počtu bez ochoty zabojovať o lepší výsledok

 

6.HT

HC 07 WPC Koliba DETVA 3:14 MHK Dolný Kubín

Zostava: Gašparíková - Masláková, Franek, Kubek, Svýba - Mikuš, Foltin, Orolim, Gábor, Múčka, Dráb, Vencel

Tréner Ivan Hricko: Pred zápasom sme si povedali nejaké taktické veci a ciele, ktoré sme chceli počas zápasu dodržať a splniť. Od začiatku sme boli aktívni, či sa to už týka korčuľovania, kombinácie alebo streľby. Druhá desaťminútovka v prvej tretine nebola podľa mojich predstáv a mali sme herný výpadok, na čom musíme popracovať, ale dokázali sme sa z toho otriasť a dve tretiny sme nedali súperovi žiadnu šancu. Teší ma, že sme dokázali kombinovať a zahrať situácie, ktorým sme sa venovali cez týždeň v tréningovom procese a použili sme tieto zbrane v zápase. K výhre celému kolektívu gratulujem!

 

5.HT

MHK DOLNÝ KUBÍN – HKM ZVOLEN 8:9 (1:4, 6:3, 1:2)

Zostava: Ján Ďaďo,Jojo Vonšák,Benjamín Bečka, Martin Svorada, Timo Bečka, Ninka Čellárová,Dori Kubáňová, Martin Kováč, Lukáš Gašparík, Tibor Červeň, Marek Grobarčík, Marek Dudáš, Dávid Vozatár, Filip Vido , Jakub Hatala, Adam Plichta , Tomáš Jadroň.

Tréner Milan Jonák: Nadstavbu sme začali domácim zápasom so Zvolenom.V úvode sme inkasovali v prvej minúte a do polovice zápasu skóre narastalo.Za stavu 2:7 sme urobili zmeny a tím začal postupne súpera dobiehať.Na konci druhej tretiny sa začínalo za stavu 7:7 odznova. Škoda dvoch chýb v tretej tretine, kedy nám súper odskočil na rozdiel 2 gólov.Každopádne som na mužstvo nesmierne hrdý za bojovnosť a nezlomnosť v ťažkých momentoch zápasu .