Hráči hodnotili sériu s Indiánmi: Veľké ďakujeme divákom

Tomáš Lupták # 20: Každého jedného hráča v kabíne mrzelo ako dopadol zápas. Boli sme s toho zdrvení a smutní určite som si predstavoval tento zápas a aj celú sériu inakšie. Vedeli sme proti akému kvalitnému súperovi ideme prvé kolo play off hrať, ale tak isto sme si uvedomovali, že sa s nimi dá hrať vyrovnaná partia. Vedeli sme, že úroveň natrénovanosti u nás a u nich je neporovnateľná ale sami veľmi dobre vieme, že srdiečko je mnohokrát viac ako zručnosti. Stavili sme na dobrú partiu v šatni čo nám v sezóne prinášalo úspech. Hneď prvý zápas v Žiari sme to aj dokázali a osobne si myslím že ten zápas sme mali vyhrať. Deň na to sa ukázala kvalita súpera a nemohli sme pomýšľať na úspech. Do tejto istej stratégie sme išli aj do prvého zápasu u nás doma. Vstúpili sme do zápasu skvelo mali sme v prvý 5 minútach viac z hry aj jednu šancu no bohužiaľ sa nám nepodarilo dopraviť puk do brány a tak nám súper dal lekciu z efektivity a to nám vzalo vietor z plachiet. Cez prestávku sme si povedali, že nič nie je stratené a že sa ideme snažiť zo zápasom ešte niečo spraviť. A to sa aj dialo prvú polovicu druhej tretiny bol súper zúfalý a musel si zobrať time-out. Znovu sme mali šance ktoré sme nevyužili a tak sme znovu boli potrestaní gólmi. Keby sa druhá tretina skončila za stavu 4:5 pre Žiar nikto by nič nemohol povedať ale ako by kolega povedal v sobotu by sme netrafili ani z člna vody. V poslednej 20 minútovke sa dohrával zápas s tým že chceme pred našimi skvelými fanušíkmi aspoň skórovať čo sa nám napriek veľkej snahe nepodarilo čo nás mrzí asi najviac, pretože to boli oni pre ktorých sme to celú sezónu hrali, boli to oni ktorí nám dávali silu keď sme ju už nemali a sú to práve oni ktorí si zaslúžia obrovské ĎAKUJEM za vytvorenie tej elektrizujúcej atmosféry ktorá musela strhnúť každého jedného na zimnom štadióne. Tak isto ďakujeme fanklubu zo žiaru ktorý prispel svojim povzbudzovaním a tak ako na ľade bolo všetko férové aj na tribunách sa vytvorili priateľské vzťahy a ukázali sme všetkým že súper nie je náš nepriateľ. Súperovi gratulujem a držím palce vo finále západnej časti. Nedá mi ešte nespomenúť výkon troch pánov v pruhovanom ktorí najviac svojou neschopnosťou ublížii hlavne HOKEJU nie družstvám ktoré proti sebe nastúpili.

Ivan Hricko # 10: Tretí zápas so Žiarom sa mi hodnotí veľmi, veľmi ťažko. Začal by som však od začiatku, keďže je teoreticky po sezóne. Na začiatku v lete, keď sme sa dávali do kopy sme mali jasný cieľ. Cieľom bolo uhrať playoff, ale čo bolo hlavné, pritiahnuť dolnokubínskeho fanúšika späť na tribúny zimného štadióna a dať hokeju v našom meste šťavu. Od začiatku môžem povedať, že sme začali tvrdiť muziku, čoho dôkazom je aj postavenie v tabuľke po celú základnú časť. Veď sme počas celej sezóny neopustili TOP 3 v tabuľke. Strieľali sme veľa gólov, málo sme dostávali, mali sme v bráne vynikajúceho Jurka Bachana, na ktorého sme sa vo veľa zápasoch spoliehali. Neraz hráči a diváci súpera iba krútili hlavami, že odkiaľ ten chlapec je. Mali sme naozaj vyvážený tím. Ale čo je podľa môjho názoru hlavné, boli sme všetci Kubínčania. Odchovanci nášho klubu. Vybojovali sme si playoff a dostali sme najatraktívnejšieho súpera v lige. V prvom zápase nás čakala pekelná atmosféra a 2 000 fanúškov. Tlak sme zvládli fantasticky a dotiahli sme to do predĺženia. Tento zápas mňa mrzí najviac, pretože si myslím, že keby sme to predĺženie spravili my, tak by tá séria bola ešte oveľa zaujímavejšia. V druhom zápase v Žiari v nedeľu sa ukázali skúsenosti, fyzická pripravenosť hráčov, veď sa niet čomu čudovať, niektorí chalani, čo proti nám nastúpili sú stále profesionálni hokejisti a to je poznať! Nevadí, do Kubína sme šli za stavu 0:2 z nášho pohľadu a cieľ bol jasný. Vedeli sme, že naplníme túto našu útulnú dreveničku. Dosiahli sme to, čo sme si pred sezónou stanovili. Cítili sme v ľuďoch dôveru, že nás prídu povzbudiť v takom počte. Do Kubína prišlo mojim odhadom 800-900 divákov. To tu už dávno nebolo. Vynikajúce fankluby indiánov a medveďov vytvárali neskutočnú atmosféru. Veľmi sa im chcem v mene celého tímu za to poďakovať a zložiť im za to klobúk dole. Škoda toho myslím, že pre nás dosť nespravodlivého výsledku 0:7. Ale ďakujeme divákom, ktorí si našli cestu na štadión. Žiar nám dal peknú lekciu, do budúcna máme na čom pracovať. Dúfam, že na sériu o tretie miesto s Bratislavou si diváci opäť nájdu cestu podporiť nás! Ďakujeme!