Marek Huba načrtol plány na najbližšie obdobie: do 5 – tich rokov chceme vybudovať svoju vlastnú akadémiu založenú nielen na hokeji a športe ako takom ale aj vzdelávaní

Aká bola sezóna z Vášho pohľadu?

Z môjho pohľadu dopadla uplynulá sezóna 2018/2019 na výbornú. Keď začnem od najmenších kategórií, ktoré boli prihlásené do súťaží tak naši tretiačikovia si odbili zápasovú premiéru na minihokeji a bolo to super sa na tie zápasy plné radosti dívať. To isté platí aj o štvrtákoch, ktorý si po troch mesiacoch minihokeja zahrali aj v súťaži na veľké ihrisko a zasa sa učili niečomu novému. Družstvo mladších žiakov obstálo vo svojej súťaži, teda 1. Lige výborne keď sa im podarilo veľa zápasov povyhrávať aj s takými tímami ako je napr. Banská Bystrica, Zvolen, Martin či Liptovský Mikuláš. No a nakoniec čerešnička na torte a to družstvo starších žiakov, ktorí celú 1. Ligu aj vyhrali.

 

Každý ambiciózny človek a zvlášť športovec si kladie určité ciele. Čo sa Vám podarilo naplniť?

Tak ciele a úlohy sme si dali už pred piatimi rokmi ako som do tohto klubu nastúpil a to prilákať k športu čo najviac detí a rozšíriť základňu úplne od tých najmenších čo si myslím, že sa Nám aj podarilo.

 

Ako dopadla uplynulá sezóna? Ste spokojný?

Určite. Ako som už v prvej otázke spomenul všetky kategórie dopadli vo svojich súťažiach výborne, nielen čo sa týka výsledkov a umiestnenia ale hlavne herne a to, že ich výkonnosť rástla od začiatku sezóny. My v klube sme si dali najhlavnejšie ciele nie dosahovanie výsledkov ale to, aby hrali všetky deti.

 

Môžete pred začiatkom letnej prípravy prezradiť nejaké novinky?

Novinkou je hlavne to že konečne otvárame kadetov (mladší dorast) a tak isto aj A – družstvo. Ďalšími novinkami sú všetky žiacke súťaže, ktoré dostávajú nový formát a po dlhých rokoch tvrdej roboty konečne môžu hrať každé ročníky samostatne vo svojich súťažiach. Ďalej chceme, aby bola letná príprava zaujímavá, pestrá a všestranná tak kategórie od 4. Ročníka nahor trénujú aj pod dohľadom kondičných trénerov v Maximus gyme či regenerujú v bazéne. Družstvo kadetov a 7. Ročníka si vyskúšalo už aj spinning. 

 

Môžete prezradiť aj ciele do novej sezóny?

Ako som už spomenul pokračovať v tvrdej práci na ktorú sme sa dali pred 5 – timi rokmi, čiže prilákať ešte viacej tých najmenších deti a robiť nadstavbu aj hore čo už vlastne teraz začíname s družstvom kadetov. Teda do 5 – tich rokov vybudovať svoju vlastnú akadémiu založenú nielen na hokeji  a športe ako takom ale aj vzdelávaní kde chceme spolupracovať  so všetkými strednými školami v meste ale aj okolí, aby deti nemuseli odchádzať z domovov za hokejom