MLÁDEŽ: Dorastenci stopercentní

Tento víkend bol na zápasy troška chudobnejší. Do hry sa dostali v dvojzápasoch len naša U18 a U16 a šiestaci. Voľno mala prípravka a aj ôsmaci, ktorí sú momentálne v povinnej karanténe. Dorastenci brali body, kadetom sa darilo menej, šiestaci na body dvakrát remizovali. Poďme sa spoločne pozrieť na sumár zo zápasov ako ho videli jednotliví tréneri.

DORAST

MHK Dolný Kubín – HC Lučenec 5:4 p.p. ( 3:0 1:1 0:3, 1:0 )

Góly: Mikuš ( Pánik ), Mikuš ( Bečka ) Bodorík ( Meravý, Hubočan ), Mikúš ( Čellár ), Mikúš

Zostava: Vilčinský, Cengelová - Pánik, Brtoš, Meravý, Bodorík, Parec, Štrbáková, Bečka, Čellár, Mikúš, Hubočan, Stas, Gabara, Baláž, Vráb, Lonek

Tréner Ľubomír Pichoňský: Zápas sme začali dobre. Darilo sa nám strelecky. Mali sme dobrý pohyb a boli sme aktívni. V tretej tretine za stavu 4:1, sme mali výpadok. Individuálne chyby ( keď sme súperovi prihrávali na góly ) nás stali víťazstvo v riadnom hracom čase. Napriek inkasovaným gólom, družstvo podržal brankár Vilčinský. V tomto zápase sa darilo strelecky Mikušovi, ktorý dal aj víťazný gól v predlžení. Máme ponaučenie, že sa treba sústrediť na každé striedanie počas celého zápasu.

MHK Dolný Kubín - Lučenec 2:1 ( 0:1 0:0 2:0 )

Góly: Mikúš ( Bodorík, Meravý ), Parec ( Lonek ).

Zostava: Cengelová, Vilčinský, Pánik, Brtoš, Meravý, Bodorík, Bečka, Čellár, Mikúš, Parec, Vráb, Lonek, Baláž, Stas, Hubočan, Štrbáková

Tréner Ľubomír Pichoňský: Zápas sme začali laxne a prvá tretina nebola podľa mojich predstáv. Po príhovore v kabíne po prvej tretine, sme si určité veci vysvetlili. Všetkých hráčov chcem za druhú a tretiu tretinu pochváliť. V hre bolo nasadenie, chuť a túžba po víťazstve. Aj keď to nebolo bez chýb, podržala nás brankárka Cengelová. Súpera sme prestrieľali  43:26 a odmenou za nasadenie bol krásny víťazný druhý gól. Druhú a tretiu tretinu to bol kvalitný prvoligový dorastenecký zápas.

KADETI

HK Brezno - MHK Dolný Kubín 12:4 (3:0, 4:0, 5:4)

Góly: Sekereš, Poláček (Mažári), Havko (Urban), Harvánek (Kuzman, Koša)

Zostava: Hojo O. - Mažári - Hojo S., Hrkel - Marmorstein, Rosinský - Žáčik, Kubačka - Poláček - Havko - Urban, Flajs - Sekereš - Puškár, Harvánek - Kuzman - Koša, Kručisnký

Tréner Tomáš Lupták: V doterajšom priebehu najhorší zápas, bez akéhokoľvek náznaku organizovanej hry. Chalani nespolupracovali nehľadali kombinácie situácie riešili individuálne ale tak sa v tejto vekovej kategórii už nedá hrať. Z neustáleho prepadávania a následných prečíslení nám súper skoro stále hrozil gólom

MsHKM Žilina 12:3 MHK Dolný Kubín

Góly: Harvánek, Puškár (Lopušanová), Puškár (Lopušanová)

Zostava: Hojo O. - Mažári - Hojo S., Hrkel - Žáčik, Rosinský – Kubačka - Poláček - Havko - Urban, Flajs - Sekereš - Kuzman, Harvánek - Lopušanová - Puškár,   Szabó

Tréner Tomáš Lupták: I keď výsledok je takmer rovnaký ako z predošlého dňa, naša hra bolo výrazne lepšia proti súperovi, ktorý bol omnoho kvalitnejší. Prostrednú časť by som vyzdvihol z celého zápasu asi najviac, na ktorú sa dalo pozerať. Mali sme dobrý pohyb, ako aj šance, dokonca sme súpera aj prestrieľali, ale strely boli zo stredných a väčších vzdialeností. Aktivitu chalanom nemožno uprieť. Súper si vypracoval kombinačným hokejom strelecké pozície, z ktorých sa len veľmi ťažko nedá dať gól. Ďalej sa zápas len dohrával. Z víkendu mám zmiešané pocity, nakoľko v nedeľu ukázali chalani, že vedia hrať hokej, ale v sobotu sa na zápas úplne vykašľali, z čoho nie som nahnevaný, ale smutný, nakoľko s dobrými výsledkami rastie chuť a v sobotu si mohli tú chuť urobiť, ale to by museli chcieť oni na ľade, nie ja na striedačke. Dúfam, že sa z toho ponaučia  a už sa to viac nebude opakovať.

6. HT

Turnaj v Považskej Bystrici

MHK Dolný Kubín – MsHKM Žilina 3:3

MHK Dolný Kubín – HK 95 Považská Bystrica 3:3

Tréner Michal Šuták: V prvom zápase sme sa stretli so Žilinou, zápas bol ťažký, bojovný, až do konca ako nasvedčuje aj výsledok tretín. Nikto nemal na vrch, no škoda našich nepremených šancí . Bohužiaľ, nešlo to, puk nám odskakoval od hokejok a nekľud na hokejke, zlá rozohrávka ako aj pridalo sa k tomu zlé zakončenie. Čakal som, že tento zápas vyhráme, no beriem aj remízu a deľbu bodov. V druhom zápase sme hrali s Považskou. Nastúpili sme s odhodlaním pobiť sa o výsledok, bojovali sme. Musím pochváliť oboch brankárov, snažili sa, bolo vidno, že sa o post bijú a chcú hrať. No niektorí hráči okrem toho, že dali gól, si vzali dovolenku, nechcelo sa im, ich prístup nasadenie a či využitie šancí a koľko ich bolo, nepremenili. Stálo nás to body, ako aj náladu. Bola sklesnutá, vidím, že zápas jeden za dva týždne nestačí, musíme niečo vymyslieť, keď chceme ísť ďalej v tom, čo máme rozrobené. Teší ma, že sme sa nevzdali a bojovali, ale vytratila sa chuť a úsmev a to mi je Ľúto. Verím, že na tom popracujeme v ďalších zápasoch.