Mladší žiaci na kvalitne obsadenom turnaji v Michalovciach

Naši mladší žiaci ročníka 2008 sa zúčastnili na medzinárodnom turnaji v Michalovciach spolu s Ukrajinským Kyjevom, českým Frýdkom Místkom a Slovenskými zástupcami Partizánskym, Košicami,Vranovom,Liptovským Mikulášom a domácimi Michalovcami. Naše medvede boli v A skupine spolu s ISKROU Partizánske, HC Frýdkom Místkom a HC Košice. Skôr ako výsledky Nás ale teší predvedená hra, nasadenie, bojovnosť a kolektívny výkon celého družstva pretože sme mali naozaj veľmi ťažkú skupinu a veľmi ťažké a vyrovnané zápasy s každým jedným. 

Tréner Marek Huba: Naozaj som rád, že sme sa zúčastnili tohto turnaja a že sme práve mali vylosovanú takúto ťažkú skupinu a práve takýchto súperov lebo v každom jednom zápase sme museli bojovať až do posledných sekúnd a to dá našim deťom ďaleko viac ako jednoznačné zápasy. Čerešničkou na torte bol potom posledný zápas kde sme porazili favorizované HC Košice 3:2, kde sme otáčali výsledok z 0:2 na 3:2 a kde sa najviac ukázala sila kolektívu. Ďakujem každému jednému z detí za účasť a prístup a všetkým rodičom za neúnavné povzbudzovanie počas celého turnaja.

 

Zostava: Buzák, Gašparíková - Svýba, Masláková, Mikuš, Foltin, Plichta Alex - Franek, Kubek, Jadroň, Ondečko, Krajňák - Vencel, Brestovský, Červeň, Vonšák

Skupina A

MHK Dolný Kubín - ISKRA Partizánske 6:5 (2:2, 4:3)

MHK Dolný Kubín - HC Frýdek Místek 2:4 (1:1, 1:3)

MHK Dolný Kubín - HC Košice 1:2 (0:0, 1:2)

Play off

MHK Dolný Kubín - HC Bulls Vranov Nad Topľou 9:1 (6:1, 3:0)

MHK Dolný Kubín - HC Košice 3:2 (0:2, 3:0)