Muži v Púchove opäť ukázali perfektnú partiu, žiaci statočne bojovali oba dni v ťažkých zápasoch

A – MUŽSTVO

Mšk Púchov – MHK Dolný Kubín 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Góly: Šeliga (Hricko), Hančiak

Zostava: Bachan – Sluka, Okoličáni, Jonák, Bukna, Michalica Jakub – Šeliga, Javorka, Záň, Hricko, Hančiak – Jendroľ, Ladňák, Šugár, Had, Michalica Patrik – Gallo

Asistent trénera Marek Huba: Do Púchova sme cestovali s pokorou no ako do každého zápasu zvíťaziť aj keď sme vedeli, že bude proti Nám stáť veľmi kvalitný súper čo od začiatku aj dokazovali a išli do vedenia. Nás to ale nezlomilo a dokázali sme skóre otočiť. Zápas sa lámal za stavu 2:2 kedy sme v našej presilovke trafili 3x žŕdku. Ale na keby sa nehrá. Aj tak sme na chalanov hrdí, opäť dali do hry srdiečko a dokázali, že môžu hrať s kýmkoľvek.

KADETI

MHK Dolný Kubín – MHA Martin 2:10 (2:4, 0:3, 0:3)

Góly: Havlík (Vráb), Čellár (Kreutz)

Zostava: Čierňava – Havlík, Katreniak, Kreutz, Čellár, Cengelová – Gancárová, Brtoš, Bečka, Vráb, Mikušák – Urban, Rosinský

Tréner Marek Huba: Mali sme výborný nástup do zápasu a súpera sme zaskočili dvoma gólmi. Celú prvú tretinu sme hrali dobre, pozorne sme bránili, korčuľovali a dodržiavali systém. V druhej polovici zápasu sa ukázala kvalita súpera, nám pomaličky dochádzali sily. Aj keď sme prehrali nehodnotím zápas vyslovene zle. Dobré veci musíme stále robiť dobre a na zlých pracovať na ich odstrámení.

HT 32 MHK Liptovský Mikuláš – MHK Dolný Kubín 8:1 (3:0, 3:0, 2:1)

Gól: Kreutz (Čellár, Bečka)

Zostava: Čierňava – Havlík, Brtoš, Gancárová, Krajčík, Katreniak – Kreutz, Čellár, Cengelová – Bečka, Švaňa, Mikušák – Urban, Vráb, Rosinský

Tréner Marek Huba: Opäť stál proti nám kvalitný súper a čakal Nás ťažký zápas. Tento krát sme systém dodržiavali menej, súperovi sme dávali dostatok času na spracovanie puku a preto sme boli väčšinu času pod tlakom a to rozhodlo. V 3. Tretine sme odohrali zatiaľ najlepší hokej od začiatku sezóny.

7. HT

Čakal nás náročný víkend kde sme v priebehu dvoch dní odohrali dva zápasy. To sme však netušili že to bude až taký ťažký víkend.

HK 95 Považská Bystrica vs. MHK Dolný Kubín 2:2 (1:2, 0:0, 1:0)

Góly: Dibdiak, Havko

Zostava: Prádel – Hojo Samuel, Žáčik, Dibdiak, Hubočan, Mikuš – Hrkel, Szabo, Flajs, Havko, Kuzman

Tréner Tomáš Lupták: Do zápasu sme vstupovali s tým že už musíme zlomiť sériu prehier a určite chceme vyhrať. To čo sme si povedali po prvej tretine aj platilo. Boli sme lepším tímom na ľade ktorý mal viac z hry. Prestávke sme si povedali že pokračujeme v tejto hre a že dobrý výsledok nám neutečie ale hneď prvé striedanie si nezavineným pádom zlomil ruku Ľuboš Mikuš a problém bol na svete. Dohrávali sme zápas na 3 obrancov čo bolo náročné. Chalani bojovali jeden za druhého a ani po strate hráča sme hrali vyrovnanú partiu. v tretej tretine sme dostali smolný gól presne taký istý ako prvý a zrazu bolo 2:2. Toto chalanov naštartovalo a zabrali ešte viac vytvorili si dve čisté šance ale súperov brankár bol proti a preto sa zápas skončil remízou za ktorú sme vďačný pri situácii ktorá nastala ale s vedomím že sme mali na víťazstvo.

MsHKM Žilina vs. MHK Dolný Kubín 6:2 (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: Hubočan, Flajs

Tréner Tomáš Lupták: Znovu sme nastúpili na 10 korčuliarov v poli. Proti nám stál súper ktorý nás prevyšoval počtom aj výškou aj váhou. Hneď od začiatku súper využíval svoje proporcie a hral tvrdý hokej čoho sa naši chlapci trošku zľakli a hrali so strachom preto v hre bolo strašne veľa odhodených pukov namiesto toho aby sme so situácie vyšli hokejovým spôsobom. Počas celého zápasu sme statočne bránili a tak výsledok nie je až taký katastrofálny, ale s predvedenou hrou som nebol spokojný. Druhým faktorom bol zápas zo dňa pred tým ktorý nám zobral veľa síl a tak sme mohli tento zápas len bojovať a hrať obetavo čo chalani aj robili a za to im veľmi pekne ďakujem. Ani z tohto zápasu sme neobišli bez straty keď si v súboji zranil koleno Brian Kuzman.

Víkend bol náročný a navyše sme stratili dvoch hráčov, ktorí tvoria výbornú partiu a tak nás čaká trošku ťažšie obdobie. Verím, že to ostatní chalani zvládnu a budú hrať aj za zranených kamarátov.

6.HT

MHK Dolný Kubín – HK 95 Považská Bystrica 9:12 (3:4 , 5:4 , 1:4)

MHK Dolný Kubín – MsHKM Žilina 3:12 (0:3 , 1:2, 2:7)

Zostava: Buzák – Masláková, Svýba, Orolím, Foltin, Mikuš – Kubek, Bečka, Vencel, Dráb, Vozatár, Gábor

Tréner Ivan Hricko: Obidva zápasy by som zhodnotil podobne. Prvé dve tretiny sme dobre korčuľovali. Opäť musím spomenúť naše nepremenené šance, ktorých bolo nespočetne. Po dobrej kombinácii si ich dokážeme vytvoriť. Koncovka je však chabá. Musíme na tom popracovať v nasledujúcom týždni. Vyzdvihnúť musím najmä druhú tretinu so Žilinou, ohodnotil by som ju ako našu najlepšiu za celú sezónu. Tretie tretiny v oboch zápasoch boli ako cez kopír. Chlapcom dochádzali sily a súper to dokonale využil. Hrať na 10 hráčov celý víkend je pre detská strašne náročné. Bohužiaľ, taká je situácia. Bojujeme ďalej!

5. HT

HK 95 Považská Bystrica – MHK Dolný Kubín – 5:7 (2:1, 2:1, 1:5)

Zostava: Lucia Gašparíková,Ján Ďaďo,Ninka Čellárová,Timo Bečka,Dorotka Kubáňová,Adam Plichta,Tibor Červeň,Tomáš Jadroň,Lukáš Gašparík,Marek Dudáš,Martin Kováč,Marek Grobarčík,Jakub Hatala,Filip Vido

MsHKM Žilina – MHK Dolný Kubín 13:5 (4:0, 5:1, 4:4)

Tréner Milan Jonák: Cez víkend nás čakalo dvoj kolo v Považskej Bystrici a Žiline. V Považskej Bystrici sme odohrali zaujímavé stretnutie z môjho pohľadu.Za stavu 2:5 nám stačilo 10 minút nášho hokeja, aby sa nám podarilo zápas otočiť a vyhrať ho 7:5.V Žiline to už bolo extrémne náročné. Hrali sme náš hokej ,ale bohužiaľ súper bol o kúsok lepší. Na chlapcov a dievčatá som samozrejme hrdý, keďže sme nastúpili v zostave s polovicou štvrtákov.

3. HPP

Tréner Juraj Bachan: Na turnaj v Ružomberku sme sily rozložili do dvoch tímov. Od chalanov som chcel aby si to užili bavili sa a hrali "čistú" hru bez faulov. Trvalo nám dlhšie kým sme prišli na to že treba korčuľovať, nahrávať, hrať aj v zadu, sústrediť sa na zápas keď sme to skúsili išlo to. Som rád že chalani prejavili emócie a tie negatívne usmernili k zlepšeniu hry gólom a radosti.