A - MUŽSTVO: PREVIEW PRED ZÁPASOM SO SENICOU - Do boja o dôležité 3 body aj s novými tvárami v zostave

Po odloženom zápase v Púchove máme pred sebou ďalší zápas. Tentokrát sa predstavíme v domácom azyle v Ružomberku kde vyzveme mužstvo HK 91 Senica. Poďme si súpera bližšie predstaviť. 

Hokej sa v Senici hrá od roku 1989.Klub hneď v prvej sezóne pod názvom VTJ vyhral Krajské Majstrovstvá SR a postúpil do 2. slovenskej národnej hokejovej ligy odkiaľ o dva roky postúpil do 1. slovenskej národnej hokejovej ligy predchodkyne dnešnej 1. hokejovej ligy. Odvtedy bol v nej nepretržite a je jej stabilným účastníkom. V sezóne 2001/02 skončil na 2.mieste.

Až po sezónu 2015/16, v ktorej síce Dukla Senica obsadila konečné 7. miesto, avšak po sezóne prišlo k zapredaniu klubu do mesta Skalica, kde vedenie senického hokeja predalo 1. ligovú licenciu. Od sezóny 2016/17 hráva senické mužstvo po 24 rokoch 2. ligu pod názvom HK 91 Senica.

Slávni hráči

Senici patrí v tabuľke 6. miesto so ziskom 3 bodov keď doma podľahli Detve 1:6, Púchovu, 1:8 a Partizánskemu 4:5. Jediné 3 body získali s nováčikom z Lučenca keď zvíťazili 9:2.

Bude to pre Nás veľmi dôležitý zápas nakoľko nám vstup do sezóny nevyšiel podľa predstáv. Poctivo sa pripravujeme s odhodlaním získať 3 body.

My sme posledné kolo v Púchove museli odložiť nakoľko sme mali pozitívne testovaného hráča. Už nám ale teraz nič nebráni opäť čeliť ďalšiemu súperovi. Čo sa týka nášho kádra všetko nasvedčuje tomu, že by sme mali nastúpiť takmer v plnej sile, uvidíme ako sa bude na ľade cítiť Jakub Michalica. Prvý zápas v našom drese čaká aj nováčika medzi medveďmi Pavla Kubalu, ktorý sa po skusoch v Amerike rozhodol pre rodinné problémy vrátiť na Slovensko a popri zamestnaní sa vrátiť naspäť k hokeju. Do bránky by sa mal postaviť ďalší novic Boris Babik.