A - MUŽSTVO: Preview pred zápasom v Piešťanoch

Máme pred sebou ďalší víkend a s ním prichádza na rad aj hokej. Cestujeme na 2.kolo do Piešťan kde nás čaká ďalší náročný súper, domáci Havrani. Zápas sa začína o 18:00.  Poďme si teda súpera v krátkosti predstaviť.

ŠHK 37 Piešťany vznikol v roku 1937. Najúspešnejšie obdobie klubu sa viaže na roky 2012 – 2016, kedy ŠHK 37 štyri sezóny pôsobilo v Tipsport extralige. V sezóne 2016/17 sa klub neprihlásil do extraligy pre finančné problémy. Po prestávke sa opäť vrátili na hokejovú scénu a prihlásili sa do 2. hokejovej ligy.

Od sezóny 2012/13 po odchode Slovana do KHL sa stali novým účastníkom Tipsport extraligy. Piešťany dostali ponuku na vstup do extraligy ako finalista druhej najvyššej súťaže, keďže jej víťaz z Bardejova bol farmou Košíc. O zaradení Piešťan do extraligy definitívne rozhodol na svojom zasadnutí výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Piešťany vďaka výluke NHL získali cennú akvizíciu, strieborného medailistu z Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2012 Tomáša Tatara. V roku 2014 sa pre vzájomné personálne nezhody predstaviteľov klubu odčlenil z ŠHK 37 nový klub, HK Havrani Piešťany. Klub pôsobí výlučne v mládežníckych kategóriách.

ŠHK 37 pôsobil v extralige štyri sezóny. Pred začiatkom sezóny 2016/17 predal v auguste 2016 klub svoju extraligovú licenciu klubu MHk 32 Liptovský Mikuláš.

 

Mužstvo je poskladané okolo Patrika Lušňáka. Hokejovým fanúšikom určite známe meno, hráč, ktorý hral v slovenskej ale i českej extralige, v Bieloruskej najvyššej súťaži ale aj  v KHL za Slovan Bratislava. Bývalý slovenský reprezentant bol účastníkom aj MS 2015 v Prahe kde odohral 6 zápasov a o rok neskôr aj na MS v Moskve a Petrohrade kde odohral 7 zápasov. Dnes súbežne nastupuje aj v SHL za Považskú Bystricu.

Určite nás čaká kvalitný protivník ale my budeme robiť všetko preto, aby sme si z Piešťan odviezli víťazstvo.

Úvodné buly je naplánované v sobotu 9.10. 2021 na 18:00. Zápas sa bude dať sledovať cez stránku hockeyslovakia.sk. Link na prenos prinesieme pred zápasom.

Držte Nám palce!!!