A - MUŽSTVO: Súpera sme domov odprevadili s dvojciferným výsledkom

V druhú novembrovú sobotu sme v 7.kole hostili nováčika z Lučenca. Teší nás, že sme nadviazali na dobrú formu a pripísali sme veľmi dôležité body do tabuľky a tak sme sa priblížili v prvej trojke. Súpera sme domov odprevadili 10 gólmi o ktoré sa postarali siedmi rôzny strelci. 

 

MHK AUTOCAR Dolný Kubín - HC Lučenec est.2021 10:1 (1:0, 6:1, 3:0)

Góly: Jonák (Šugár, Marguš), Šeliga (Jonák), Šugár (Javorka), Hančiak (Hricko), Hricko (Sluka, Jendroľ), Betušťák (Vlk, Vaculík), Šugár (Marguš, Jonák), Gallo (Vlk), Hančiak (Jendoľ, Hricko), Sluka (Vaculík) - Gallo (Benko)

Zostava: Bachan, Poburíni - Šeliga, Javorka, Sluka, Jendroľ, Vlk, Ladňák - Jonák, Marguš, Šugár - Hricko, Bukna, Hančiak - Vaculík, Gallo, Betušťák - Maňuch 

Tréner Ľubomír Pichoňský:  Podľa postavenia v tabuľke, sme boli v zápase favoritom. Hráči pristúpili k stretnutiu zodpovedne a v prvej tretine nás pribrzdili zbytočne časté vylúčenia. Zo šancí, ktoré sme si vypracovali, sa nám podarilo prekonať súperovho brankára iba raz. Súpera sme zlomili v druhej tretine a získali sme povinné víťazstvo. V zápase hráči predviedli pekné kombinácie aj individuálne akcie. Pri šanciach súpera nás podržal brankár Bachan Juraj. Som rád, že sa nikto nezranil a môžeme sa pripraviť na dôležitý zápas zápas s Hamikovom, ktorý nás čaká už v stredu.

#6 Jozef Vlk, obranca: Podľa mňa to bol náročný zápas hlavne po psychickej stránke. Vedeli sme, že do zápasu vstupujeme ako jasný favorit, ale našťastie nám tam padlo hlavne v druhej tretine veľa gólov a zlomili sme zápas na našu stranu. Mali sme hernú prevahu čo sa aj očakávalo, len musíme byť dôraznejší v zakončení. Inak podľa mňa super výkon a hlavné je, že sme zobrali plný počet bodov.