A - MUŽSTVO V MEDZINÁRODNEJ KONFRONTÁCII ZDOLALO BUDAPEŠŤ, ŽIACI S ODUŠEVNENÝM VÝKONOM BOJOVALI SO ŽILINOU

A – DRUŽSTVO

MHK DOLNÝ KUBÍN – PHC BUDAPEŠŤ 5:2 (2:1,1:1,2:0

Góly: Hančiak (Jendřoľ, Hricko), Michalica P.(Ladňák, Jendroľ), Bukna (Šeliga Ján), Michalica J.(Had, Sluka), Šeliga Ján (Hančiak)

Zostava: Poburíni – Sluka, Okoličáni, Jonák, Had, Michalica J. – Šeliga Ján, Javorka, Záň, Hricko, Hančiak – Jendroľ, Lupták J., Šeliga Juraj, Bukna, Šugár – Telúch, Ladňák, Michalica P.

Asistent trénera Marek Huba: Na oko diváka sme neodohrali dobrý zápas pretože súper bol veľmi nepríjemný, až zákerný, pichali hokejkami, nie až tak čisto dohrávali súboje a ja sa chlapcom ani nečudujem, že s nimi do zbytočných súbojov nešli. Boli sme však lepší celý zápas, súpera sme prekorčuľovali aj prestrieľali. Škoda len toľkých nepremenených šancí. 3 body sa však počítajú a od budúceho týždňa sa už začneme poctivo pripravovať na Bratislavu.

KADETI

MHK DOLNÝ KUBÍN – HC 05 BANSKÁ BYSTRICA 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)

Zostava: Čierňava – Havlík, Meravý, Kreutz, Čellár, Bečka – Krajčík, Katreniak, Mikušák, Vráb, Urban – Brtoš, Rosinský

Tréner Tomáš Lupták: kadeti nastúpili proti kvalitnému súperovi ktorý bol vynikajúco pripravený po všetkých stránkach ale hlavne po korčuliarskej. V tejto hernej činnosti jednotlivca naši chalani zaostávali o jednu až dve triedy čo sa prejavilo na výsledku. Počas celého zápasu sme nemali vyloženú šancu a strely ktoré leteli na súperovho brankára boli skôr len len príjemným pozdravom.

7.HT

MHK DOLNÝ KUBÍN – MsHKM ŽILINA 2:8 (0:1, 2:5,0:2)

Góly: Kuzman 2x

Zostava: Hojo Oliver, Kredatus – Žáčik, Hrkel, Hobočan, Sekereš, Flajs – Bošanský, Hojo Samuel, Dibdiak, Havko, Kuzman

Tréner Tomáš Lupták: Čakal nás zápas č. 2 so Žilinou. Tento zápas bol úplne iný ako týždeň pred tým. Chalani hrali bez strachu disciplinovane a tak bol zápas vyrovnaný. Jediný problém mám robila ich prvá päťka ktorá svojou výškovou a váhovou prevahou našich chalanov k ničomu nepustila ale naopak stále bola nasťahovaná pred našou bránou. S ostatnými troma formáciami držali naši chalani krok celý zápas. Aj keď výsledok nie je bohvieaký herne to bol zatiaľ najlepší zápas sezóny. Keď aj bez zranených hráčov sa naši borci zomkli a hrali pekný kombinačný hokej ktorý sa snažíme chalanom vštepovať do hláv a dnešný zápas potvrdil že len tvrdá a vytrvalá práca môže priniesť úspechy. Musíme byť trpezlivý stále dobre pracovať a veríme že aj výsledky prídu v dohľadnej dobe.

6.HT

MsHKM ŽILINA – MHK DOLNÝ KUBÍN 14:8 (4:2, 7:4, 3:2)

Zostava: Buzák - Kubek, Masláková, Svýba, Vonšák - Mikuš, Foltín, Plichta, Dráb, Vozatár, Orolím, Vencel

Tréner Ivan Hricko: Do zápasu sme vstúpili ako zo sna, plnili sme úplne všetko do bodky. Dokonca som si všimol, že sme korčuľovali lepšie ako súper. Z toho pramenili aj naše šance a zaskočili sme súpera dvoma rýchlymi gólmi. Potom ale prišlo uspokojenie a v ostatnej časti prvej tretiny sme ťahali vo všetkom za kratší koniec. Chalanom a Bibe som cez prestávku prízvukoval, že sa dá vyhrať s každým, že to sami mohli vidieť v prvej tretine, nech do toho dajú všetko, že na to majú. Opäť vstup do druhej tretiny bol vynikajúci a dotiahli sme sa na súpera a za stavu 6:5 kedy sme dominovali si musel vziať súper timeout. V druhej polovičke zápasu sme začali zaostávať fyzicky a z toho pramenili gólové šance, ktoré súper pohodlne premenil. Presvedčili sme sa, že aj s tak kvalitným súperom ako Žilina bez pochýb je dokážeme uhrať viac ako vyrovnanú partiu. Chlapcom a Bibe za zápas a srdiečko ďakujem.

5.HT

MsHKM ŽILINA – MHK DOLNÝ KUBÍN 5:7 (2:2, 2:3, 1:2)

Zostava: Lucka Gašparíková, Martin Svorada, Benjamín Bečka, Timo Bečka, Ninka Čellárová, Dorotka Kubáňová , Tibor Červeň, Adam Plichta, Luky Gašparík, Marek Dudáš, Marek Grobarčík, Jakub Hatala

Tréner Milan Jonák:  Sobotu sme na domácom ľade privítali Žilinu.Aj napriek smolnej prehry som mužstvu naozaj nemal čo vytknúť .Predviedli sme najobetavejší výkon v sezóne a tak ako sme tento zápas prehrali, tak sme ho s troškou šťastia mohli vyhrať. Aj napriek veľkému sklamaniu treba povedať , že hráči vydali zo seba maximum svojich síl. Verím,že takýto výkon zopakujeme v Dubnici a prinesieme 2 body