Na slovíčko ohľadom A - mužstva so športovým manažérom Marekom Hubom

Nová hokejová sezóna sa na chvíľku rozbehla no zastavila ju pandémia Covid – 19. Naši chlapci stihli odohrať len prvé kolo. Doma zvíťazili nad Kežmarkom 6:2. Na pár otázok odpovedal športový manažér klubu Marek Huba.

Vráťme sa len v krátkosti k prvému kolu. Aký bol zápas z Kežmarkom?

Do tohto zápasu sme išli len s jedným prípravným zápasom a navyše sme nevedeli čo máme očakávať od súpera. Ale boli sme celý zápas lepší, zápas sme mali pod kontrolou.

Do tímu ste získali veľkú posilu Jakuba Langhammera. Sú od neho veľké očakávania?

Kubo je skúsený hráč, ktorý toho odohral naozaj veľa a jeho skúsenosti sú na nezaplatenie. Predovšetkým sme ho brali ako trénera do mládeže a to, že ešte si chcel zahrať hokej je pre nás veľké plus. Jeho skúsenosti sa nám určite zídu.   

S príchodom takého hráča sa odvíjajú aj ciele. Pomýšľate teda postúpiť?

Minulá sezóna nám vyšla nad očakávanie, dostali sme sa do play off. V tejto sezóne nás zaradili do skupiny východ čo je pre nás veľká neznáma. Ale podľa toho čo sledujeme na sociálnych sieťach bude to ťažšia sezóna a súperi budú kvalitnejší ako minulý rok. Chceme skončiť v prvej trojke, aby sme si zahrali aj celoslovenskú nadstavbu pred play off kde nás preveria naozaj tí najlepší súperi čo liga ponúka. No a samozrejme play off. Určite každý má ambíciu posunúť sa vyššie no keď nám to dovolí ekonomická situácia, ktorá v dnešnej dobe je veľmi ťažká a budeme mať našich odchovancov, ktorí na 1.ligu budú mať prečo nie.  

Aké sú ešte zmeny v hráčskom alebo realizačnom kádri?

Čo sa týka hráčskeho kádra tak skončili štyria hráči pre pracovné povinnosti a to konkrétne Juraj Šeliga, Dominik Záň, Marek Polerecký a Martin Okoličáni. Mužstvo sme doplnili už spomínaným Kubom Langhammerom, z Martina prišiel aj Matúš Hanes a mladý Sebastián Ábel, ktorý je ešte vekom junior. Z EUHL zo Žiliny prišiel Tobias Farský a brankár Erik Janek. Niečo ale ešte riešime preto nechcem predbiehať. Inak máme mužstvo kvalitné. Realizačný team zostáva nezmenený.

S akými novinkami ešte MHK Dolný Kubín disponuje?

Veľkou novinkou je zmena názvu kde marketingovo budeme vystupovať ako MHK AUTOCAR Dolný Kubín. Jedná sa o firmu, ktorá už dlhodobo podporuje hokej v našom meste a teraz sa spolupráca pretavila aj v názve klubu. Aj touto cestou chcem poďakovať majiteľom, že v tejto nie ľahkej dobe neváhali podporiť náš klub nemalou finančnou čiastkou. Druhou novinkou je nový fanshop na našej klubovej stránke kde fanušíkovia nájdu krásnu kolekciu oblečenia v našich farbách.                 

 

 

 

Kedy by sa mohlo pokračovať v lige?

Nechcem predbiehať, máme už nejaké prvotné informácie. Predbežne je to naplánované o mesiac ale nevieme za akých podmienok sa bude pokračovať. Hneď ako budeme mať nové informácie posunieme ich medzi fanušíkov.

A čo diváci?

Aj Extraliga sa hrá bez divákov, SHL sa tiež spustí každú chvíľku. Preto nepredpokladám, že do konca roka budú môcť diváci chodiť na štadióny. Určite Nám chýbali či v prvom kole alebo aj v tých keď sa liga spustí. Určite budeme šťastní keď sa budú môcť vrátiť na tribúny. Hráme to predsa pre ľudí.