O SEZÓNE PO SEZÓNE S TRÉNEROM MLÁDEŽE NÁŠHO KLUBU IVANOM HRICKOM: Sezónu hodnotím veľmi dobre

Pokračujeme v spovedaní našich trénerov. Tentokrát prišiel na rad náš mládežnícky tréner ale aj hráč A - mužstva Ivan Hricko. Poďme sa pozrieť aká bola sezóna z jeho pohľadu alebo ako vníma vízie či o napredovaní nášho a slovenského hokeja.

Aká bola sezóna mládeže z tvojho pohľadu?

Jedným slovom ubojovaná. Sezóna bola náročná, hlavne čo sa týka počtu detí, niekedy som naozaj so strachom dvíhal telefón v piatok večer, keď mi volal niekto z rodičov. Ale musím poznamenať, že decká sa vždy držali veľmi statočne. Samozrejme sme mali nejaké výpadky. Týka sa to sústredenia, alebo nejakého chcenia detí, ale myslím si, že je to v tomto veku normálne. Predviedli sme v nejednom zápase skvelý výkon, takisto aj v tréningovom procese som sa veľakrát čudoval, čo v nich je. Hlavne som sa veľakrát pristavil pri tom, že si hovorím, že ma to s tými deckami baví a dúfam, že to teda bavilo aj ich. Hodnotím túto sezónu veľmi dobre, i keď ten predčasný záver nám zmaril nejaké plány, ale s tým sa nič nedá robiť.

 

Aká bola sezóna A – mužstva z tvojho pohľadu?

Sezóny áčka u medveďov bola premiérová, preto sme my hráči nemali veľké očakávania. Plán hry bol jasný. Všetko sme vsadili na partiu a kolektív, žiadne veľké mená, žiadne hviezdy, iba poctivá práca v tréningu a odhodlané výkony v zápasoch. A zrazu to prinášalo ovocie. O tom, aká sme boli partia nikomu nemusím hovoriť. Kolektív v šatni bol výborný. Zrazu sa nám začalo dariť a začali sme vyhrávať. Začali sme cítiť podporu fanúšikov, ktorú sme si chceli našou hrou získať. Dôkazom všetkého bol domáci playoff zápas so Žiarom. Napriek tomu, že sme prehrávali v sérii 0:2 a zápas sme prehrali 0:7, diváci nás po stojačky vytlieskali. Pre toto sa hokej ešte stále hrať oplatí. Budúcu sezónu zase o schodík vyššie. Dúfam, že sa nám to podarí a zamútime vodu v playoff o niečo viac.

 

Ako vnímaš zmeny v súťažiach žiakov v sezóne 2019/2020?

Samozrejme pozitívne. Ľudia zo slovenského hokejového zväzu nám vysvetlili akým smerom chcú ísť a prečo by to malo fungovať tak, ako to nastavili teraz. Myslím si, že to šlo dobrým smerom. Súťaž sa po niekoľkých kolách rozdelila na „lepšiu“ a „horšiu“ časť. V tej „lepšej“ boli prakticky všetky tímy, ktoré nemajú problémy s počtom detí, resp. ich majú viac ako maličké kluby. My sme hrali tú druhú časť.  Hrali sme v nej iba vyrovnané zápasy a o to vlastne šlo, aby všetci odohrali množstvo kvalitných vyrovnaných zápasov. Takže u mňa palec hore.

 

Ako vnímaš cestu, ktorou sa chce uberať slovenský hokej?

Ľudia na zväze zatiaľ odvádzajú dobrú robotu. Nastavil sa systém s regionálnymi inštruktormi, čo sa mne veľmi páči. Nám pripadol Rado Somík z Martina. Skvelý chlapík a veľký odborník. Navštevuje nás nepravidelne, ale často a komunikujeme o všetko. O súťažiach, o mládeži, rozoberáme tréningové jednotky. No proste o všetkom čo sa týka nás všetkých, ktorí máme hokej radi a spoločnými silami mu chceme pomôcť. Rado nám odovzdáva svoje vedomosti, ktoré získava na školeniach, ktorých absolvuje nespočetne veľa počas sezóny. Systém, ktorý nastavil slovenský hokej sa mi pozdáva.