PRÍPRAVA MLÁDEŽE: Kadeti si zmerali sily s Banskou Bystricou

V ďalšom prípravnom zápase pred novou sezónou sa predstavili naši kadeti doplnení o niektorých hráčov 8.HT proti Banskej Bystrici. Po dvoch zápasoch v Leviciach a jednom v Ružomberku sa predstavili prvý krát na domácom ľade. Zápas bohatý na šance sa ale skončil futbalovým výsledkom 1:1. V doplnkových nájazdoch bolo úspešné naše družstvo.

MHK Dolný Kubín - Banská Bystrica 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)

Gól: Havlík

Zostava: Prádel, Cengelová - Katreniak, Havlík, Brtoš, Meravý, Hrkel - Čellár, Hubočan, Bečka, Vráb, Mikuš, Urban, Havko, Flajs, Sekereš, Kuzman

Tréner Ivan Hricko: Do zápasu sme vstúpili so snahou vylepšiť niektoré činnosti pred začiatkom súťaže. Úvodná tretina sa niesla vo vlažnom duchu, bez nejakej bojovnosti a agresivity v korčuľovaní, to je asi to, čo nám chýba najviac. Dravosť a chuť sa pobiť o výsledok. Druhá tretina bola z našej strany najslabšia, kedy sme nestíhali súperovi či už korčuliarsky, alebo kombinačne. V tretej tretine bolo tých pozitívnych vecí najviac, z čoho pramenil aj náš vytúžený vyrovnávajúci gólik. Našťastie sa súperovi nepodarilo premeniť mnoho vyložených šancí, musím vyzdvihnúť oboch brankárov, ktorí nás značne podržali. Takisto aj v nájazdovej lotérii sme boli úspešnejší ako súper, práve kvôli výborne chytajúcej Cengelovej. Na strelenie dvoch gólov sme potrebovali až sedem nájazdov. Jednoznačne musíme popracovať na koncovke. Tešíme sa v sobotu na Ružu!