Tréner Kadetov Ivan Hricko: Netreba zabúdať, že tréning “navyše” nikdy neuškodí

Sezóna 2020/2021 sa vinou pandémie neodohrala. Stihlo sa len pár kôl nazačiatku a potom prišla stopka. Trénovali sme po skupinkách do Vianoc, odvtedy môžeme len online. Celá sezóna ako na hojdačke. Krátkym rozhovorom sme sa pozreli na aktuálnu situáciu očami trénera kadetov Ivana Hricka.

 

1. Ivan na začiatku nám povedz aká ťažká je podľa teba pre aktívnych mladých športovcov táto doba?

Neskutočne ťažká, ja osobne si neviem predstaviť, že by nás v tej dobe, keď sme boli deti takto zavreli. Naše detstvo bolo v podstate celé o tom, že sme šli do školy a potom sme mastili hokej von, takže táto doba, to je niečo hrozné.

 

2. Približ nám ako vypadá tréningový proces kadetov? Predsa kategória kadetov je už mladší dorast a tam je to aj troska individuálne

 Tréningový proces kadetov je v podstate veľmi jednoduchý, keďže trénujeme cez platformu ZOOM. Trénujeme 5x do týždňa v poobedňajších hodinách, keďže doobedu majú hráči vyučovanie opäť len prostredníctvom počítačov.

 

3. Pracujete aj individuálne na zlepšení?

Samozrejme, pre hráčov v ročníku kadet prichádza ten prvý mini zlom, kedy už poniektorí ochutnajú aj dorasteneckú ligu a prechod zo žiackych súťaží na dorasteneckú nie je pre každého ľahký. Takže už tu treba začať pracovať aj mimo tréningového procesu. Netreba zabúdať, že tréning “navyše” nikdy neuškodí. Ako som už spomenul vyššie, chlapci sa dostávajú do etapy, kedy im už nebude stačiť iba hodinka tréningu, ak sa budú chcieť presadiť. Takže individuálne zlepšovanie a regenerácia je pre nich nevyhnutná.

 

4. Chcel by si niečo dodať na záver?

Treba zaťať zuby a hádam sa to už pohne správnym smerom a budeme fungovať ako kedysi, keď sme sa mohli pohybovať ako sme chceli a robiť čo sme chceli. Deckám teda nie je čo závidieť, ale treba to vydržať, hádam to čoskoro pominie.