TRÉNERSKÉHO ŽEZLA V NAŠOM KLUBE SA UJÍMA JÁN PLEVA

Začiatkom nového roka nastali v našom klube zmeny na trénerskom poste. Ľubomíra Pichoňského strieda Ján Pleva, ktorý preberá A – mužstvo, dorast a bude pôsobiť aj pri mládeži. Predstavujeme Vám nášho nového člena realizačného tímu.

Profil a hráčska kariéra

Ján Pleva sa narodil 7.9.1974 v Liptovskom Mikuláši a svoju profesionálnu kariéru spojil prevažne s materským klubom. Prvé dve extraligové sezóny odohral v Poprade, no je známy predovšetkým z pôsobenia v rodnom meste, v klube MHk 32 Liptovský Mikuláš bol jedným z produktívneho útoku Pleva, UramPlch. Počnúc ročníkom 1997/98 strávil tri sezóny v Dukle Trenčín, potom hral opäť v Liptovskom Mikuláši. Krátko pôsobil aj v Rusku). Pred ročníkom 2006/07 podpísal zmluvu s HC Košice. Nosil dres s číslom 74. Hral aj v Česku v dresoch Slávie Praha, Vítkovíc a Plzne, na Slovensku okrem domáceho Liptovské Mikuláša, Košíc, Popradu a Trenčína aj v Humennom a Žiline.

Spolu odohral v Slovenskej extralige úctihodných 740 zápasov.  

V Slovenskej reprezentácii odohral 17 zápasov a strelil 1 gól. Bol účastníkom MS U20 kde odohral 4 zápasy s bilanciou 1 + 2.

Trénerská kariéra

Ján Pleva trénoval už posledné 2 roky keď ešte profesionálne hrával  5. a 6. ročník v Liptovskom Mikuláši, po skončení  profesionálnej kariéry sa začal naplno venovať trénovaniu kde bol 2 sezóny asistent trénera v doraste v Liptovskom Mikuláši, následne nato robil 3 roky šéf - trénera prípravky 1-4. ročník. Ďalšie 4 roky pôsobil ako hlavný tréner  v doraste a juniorke v Liptovskom Mikuláši a posledné 3 sezóny  pôsobil v susednom Ružomberku ako hlavný tréner dorastu.

K nám prichádza na pozíciu trénera A – mužstva a dorastu a venovať sa bude aj našim mladším žiakom. Hneď ako sa vrátime na svoj zimný štadión bude mať na starosti aj SKILLS tréningy s ktorými má bohaté skúsenosti s jeho vlastnej hokejovej školy.

Janka vítame v našom klubu a tešíme sa na spoluprácu a skúsenosti, ktoré nám dokáže predať.

Ďakujeme aj klubu MHK Ružomberok, že sme sa korektne dohodli na pôsobení Jána Plevu v našom klube.

 

Touto cestou chceme poďakovať pánovi trénerovi Pichoňskému, za prácu ktorú odviedol u nás a do ďalšej kariéry ako aj do osobného života mu prajeme všetko len to najlepšie.