Víkend plný hokeja mládeže aj A - mužstva

6.HT

MHK Dolný Kubín - MHK Ružomberok 11:3 (6:1, 4:1, 1:1)

MHK Dolný Kubín - MŠK Púchov 8:5 (1:1, 2:3, 5:1)

Zostava: Buzák - Franek, Masláková, Orolím, Foltin, Mikuš - Svýba, Kubek, Plichta Alex, Gábor, Múčka

Tréner Ivan Hricko: 

Našich šiestakov čakal veľmi ťažký víkend, keď sme v sobotu nastúpili v derby zápase s Ružomberkom a v nedeľu s výborným Púchovom. 

Zápas s Ružomberkom sme od prvej tretiny kontrolovali, dobre korčuľovali a mali sme aj výborný prechod z obrannej do útočnej činnosti, čo ma tešilo v zápase najviac. Množstvo presných prihrávok a z toho vyplývali šance, ktoré sme dokázali premeniť na góly. Takže z mojej strany spokojnosť, ale iba s prvými dvomi tretinami. V tretej tretine nastalo uspokojenie s výkonom, výsledkom a zdalo sa, akoby nám dochádzali sily. Jednoznačne musíme vydržať koncentrovaný celých 60 minút.

Zápas s Púchovom bol už trošku z iného súdka. Súper veľmi dobre korčuľoval, kombinoval a tlačil sa do brány. Chlapci z Púchova nás dokonale preverili v obrannej činnosti, kde občas nastával zmätok pred našou bránou. Musím vyzdvihnúť výkon nášho brankára, kedy nám vo veľa situáciách veľmi pomohol a pochytal čisté góly. Takisto musím pochváliť všetkých 10 statočných hráčov v poli, pretože sme museli 4x doťahovať pre nás nepriaznivý výsledok aj napriek tomu, že nás bolo 10 sme dokázali proti vynikajúcemu Púchovu otočiť tretiu tretinu v náš prospech. Teší ma zomknutie celého kolektívu aj za nepriaznivého stavu, chalani aj Bibka si zaslúžia veľkú pochvalu. V sobotu sa už tešíme opäť na derby s Námestovom. 

5. HT

MHK Dolný Kubín - MHK Ružomberok 11:4 (1:2, 6:1, 4:1)

MŠK Púchov - MHK Dolný Kubín 11:4 (3:1, 4:3, 4:0)

Zostava: Lucka Gašparíková - Miro Dráb,Tomáš Jadroň,Jojo Vonšák,David Vozatár,Martin Kováč - Marek Dudáš,Filip Vido,Jakub Hatala,Timo Bečka,Benjamín Bečka - Lukáš Gašparík,Ninka Čellárová,Dori Kubáňová,Adam Plichta,Tibor Červeň

 

Tréner Milan Jonák: Víkend sme začali domácim zápasom s Ružomberkom.Po prvej tretine sme prehravali o gól ,ale zlepšenou hrou sa nám zápas podarilo otočiť a vysoko ho vyhrať.Konečne sme sa na ľade prejavovali ako tím a to bolo najdôležitejšie.Na druhý deň sme vycestovali do Púchova,kde sa naplno ukázala kvalita súpera. Lepšie korčuloval,nebál sa súbojov a trestal každé naše zaváhanie.Z Púchova sme si tak odniesli dúfam,že veľmi poučnú prehru.Máme dva tyždne na to ,aby sme sa zodpovedne pripravili na súpera a najbližší domací zápas im to vrátili.

7. HT

MŠK Púchov - MHK Dolný Kubín 9:4 (3:2, 3:1, 3:1)

Zostava: Hojo Oliver - Hojo Samuel, Hrkel, Mikuš, Sekereš, Kuzman - Záčik, Bošanský, Hubočan, Havko, Szabó

 

Tréner Tomáš Lupták: Druhý zápas v sezóne nás čakal súper z Puchova. Od začiatku sa hral svižný hokej a prvú tretinu sme prehrali 3:2.Hneď v úvode druhej tretiny sme mali dve vyložené šance,ktoré sme nevyužili a tak super potrestal naše zaváhanie zlepenými gólmi a tak sa koncetrácia chalanov znížila a zápas sa už len dohrával ani nie v trénigovom tempe a skončil sa pomerom 9:4. Znovu musím povedať,že sme v zápase videli to čo trénujeme a to viac krát a vždy keď sme to spravili tak sme dokázali ohroziť súpera. Na druhej strane je stále slabá hra v situáciách 1-1 v našom obrannom pásme hlavne v rohoch klziska odkiaľ nám vychádzaju hráči a dostávajú sa do zakončenia. Druhou slabšou vecou je zodpovednosť za prihrávku a spracovanie puku keď niekedy odhodime alebo nezachytíme čisté puky a tak sa nedostame do zakončeniakombinácie strelou. Chalonom aj napriek tomu všetkému ďakujem za predvedený výkon nakoľko nás znovu bolo na kompletné 2 päťky. 

 

KADETI

MHK Dolný Kubín – HT MHK 32 Liptovský Mikuláš 0:10 (0:2, 0:5, 0:3)

Zostava: Čierňava – Havlík, Kreutz, Cengelová, Čellár, Bečka – Mendrejová, Meravý, Brtoš, Vráb, Mikušák – Katreniak, Rosinský, Urban

 

Tréner Marek Huba: Odohrali sme ďalší zápas, znova proti kvalitnému súperovi. V prvej tretine sme dodržiavali veci, ktoré sme si povedali v kabíne. Potom v druhej tretine sme prestali dodržiavať systém, asi sme si mysleli, že to pôjde samo a súper to potrestal piatimi gólmi a bolo po zápase. Tretia tretina sa už len dohrávala. Opäť sa budem opakovať, sme najmladšie mužstvo v súťaži, zápasy sú náročné, niektorí chlapci sú o 1 až 2 roky mladší ako súperovi. Na to sa ale nechceme vyhovárať, sme tu na to, aby sme pracovali a posúvali chlapcov a Ninku na vyššiu úroveň do budúcich sezón.

 

HC 05 Banská Bystrica – MHK Dolný Kubín 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)

Gól: Kreutz (Čellár, Cengelová)

Zostava: Čierňava – Havlík, Katreniak, Cengelová, Čellár, Kreutz – Mendrejová, Meravý, Bečka, Vráb, Mikušák – Brtoš, Rosinský, Urban

 

Tréner Marek Huba: Hneď na druhý deň Nás čakal ďalší zápas, tento krát na ľade Banskej Bystrice. Odohrali sme zatiaľ najlepší zápas z pohľadu systému aj nasadenia. Škoda druhého gólu, ktorý sme dostali s jasného ofsajdu. Opäť sme mali hluchý výpadok na začiatku druhej tretiny kde sme dostali 2 hlúpe góly a bolo 4:0. Dali sme gól na 4:1, mali sme aj šance ešte sa vrátiť do zápasu ale nevyužili sme ich. Za tento zápas musím všetkých pochváliť, snažili sa dodržiavať systém, korčuľovali a bojovali proti kvalitnému súperovi a kožu zadarmo dať nechceli.

 

A - mužstvo

MHK Dolný Kubín - HC Prievidza 10:3 (3:2, 5:0, 2:1)

Góly: Záň (Bukna, Hančiak), Hricko (Jonák), Michalica J. (Jonák, Šeliga), Hančiak (Záň, Šeliga), Hančiak (Záň), Hricko (Hančiak), Michalica J. (Hricko, Jonák), Hančiak (Bukna, Záň), Michalica J. (Hančiak), Jonák (Hricko, Lupták J.)

Zostava: Bachan, Sekeráš - Šeliga, Lupták J., Jonák, Hricko, Michalica J. - Lupták T., Javorka, Hančiak, Bukna, Záň - Telúch, Okoličáni, Sitek, Had, Michalica P. - Gallo, Ladňák

 

Asistent trénera Marek Huba: Začiatok zápasu sme malikatastrofálny, 2 minúta 0:2. Asi to, že je to prvý zápas Nám zväzovalo ruky. Zobrali sme oddychový čas, ukľudnili sme sa, vrátili sa k našej hre. Nakopol Nás gól na 1:2 a do konca prvej tretiny sme dokázali výsledok otočiť. Rozhodla druhá tretina, ktorú sme vyhrali jasne 5:0 a bolo prakticky po zápase a už sme to len umne dohrávali a pridali ďalšie góly. Musíme sa poďakovať divákom, že si ich toľko našlo cestu na zimák, veríme, že sme ich potešili aj pobavili. Svele nás hnali dopredu, ešte raz ďakujem divákom za atmosféru ale aj chlapcov za dobrý výkon,